Faci deja parte din proiect?

CONTUL MEU

sau

ÎNREGISTREAZĂ-TE

Lista Școlilor înscrise în Proiectul Eco Junior





Școli înscrise în 2020:



Nume Instituție

Localitate

Județ

GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RACHITA

RACHITA

Alba

Liceul Tehnologic

Sebes

Alba

Scoala Gimnaziala "Ion Pop Reteganul"

Sincel

Alba

Liceul Tehnologic

Jidvei

Alba

Scoala Gimnaziala "Virgil Iovanas" Sofronea

SOFRONEA

Arad

ŞCOALA GIMNAZIALĂ ŞIMAND/GRĂDINIŢA P.N.1 ŞIMAND - structură

SIMAND

Arad

Liceul Tehnologic,,Ştefan Hell''Sântana

Sântana

Arad

Școala Gimnazială „Andrei Șaguna”

Andrei Șaguna

Arad

LICEUL TEHN."PETRE IONESCU MUSCEL''

DOMNESTI

Arges

Școala Gimnazială ,,Constantin Bălăceanu - Stolnici,,

STOLNICI

Arges

scoala Gimnaziala Cotesti-Godeni

Godeni

Arges

Scoala Gimnaziala Cornii de Sus

Sat Cornii de Sus - Comuna Tatarasti

Bacau

Scoala Gimnaziala "Nicolae Balcescu"

Nicolae Balcescu

Bacau

Scoala Primara Lunca Ciughes

Sat Ciughes -Comuna  Palanca

Bacau

GRĂDINIȚA CU P.N,,SFÂNTA MARIA"

NICOLAE BĂLCESCU

Bacau

Școala Gimnazială Găiceana

Găiceana

Bacau

Scoala Gimnaziala "Stefan Luchian" Moinesti

Moinesti

Bacau

Scoala Primara Lunca Ciughes

Sat Ciughes -Comuna  Palanca

Bacau

SCOALA GIMNAZIALA SASCUT

SASCUT

Bacau

LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY"

Bacau

Bacau

Scoala Gimnaziala Urechesti

Urechesti

Bacau

Scoala Gimnazială  Nr.1 Bîrsănești

Bîrsănești

Bacau

LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA

TINCA

Bihor

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 BOGEI

Bogei,Bihor

Bihor

Școala Gimnazială "NESTOR PORUMB" TULCA,BIHOR

TULCA

Bihor

Centrul Scolar de Educatie Incluziva

Beclean

Bistrita-Nasaud

Gradinita cu Program Prelungit "Casuta cu povesti" Bistrita

Bistrita

Bistrita-Nasaud

Scoala Gimnaziala Mihai Eminescu

Nasaud

Bistrita-Nasaud

Scoala Gimnaziala "Mihail Kogalniceanu"

Dorohoi

Botosani

Scoala Profesională,,Gheorghe Burac,, Vlasinesti

Vlasinesti

Botosani

Scoala Gimnaziala Nr.1

comuna Dobirceni

Botosani

Scoala Gimnaziala ,,Ioan Cernat,,

Havirna

Botosani

ŞCOALA GIMNAZIALA” IOAN CERNAT ”

loc.Havîrna

Botosani

Scoala Gimnaziala "Petre Carp" Tufesti

Tufesti

Braila

SCOALA GIMMAZIALA STANCUTA

Comuna Stăncuța

Braila

Scoala Gimnaziala Ecaterina Teodoroiu - structura Gradinita P.P. nr.33

Braila

Braila

Scoala Gimnaziala Vasile Alecsandri - structura Gradinita nr.58

Braila

Braila

Școala Gimnazială ,, Ovid Densusianu,,

Făgăraș

Brasov

Gradinita cu Program Prelungit "Junior" Nr.26

Brasov

Brasov

Grădinița cu Program Prelungit Sânpetru

Sânpetru

Brasov

ȘCOALA GIMNAZIALĂ SÂNPETRU

SÂNPETRU

Brasov

Scoala Gimnaziala Nr. 3 - Pompiliu Dan -

Zarnesti

Brasov

Școala Gimnazială Nr. 15 Brașov

Brasov

Brasov

Grădinița cu P.P. Sânpetru

Sânpetru

Brasov

Scoala Gimnaziala Nr.1

Brasov

Brasov

SCOALA GIMNAZIALA "I.G.DUCA"

BUCURESTI

Bucuresti

Scoala Gimnaziala Ienachita Vacarescu

Bucuresti

Bucuresti

Liceul Teoretic Lucian Blaga

București sector 2

Bucuresti

Scoala Gimnaziala Nr. 99

Bucuresti

Bucuresti

Scoala Gimnaziala I.G. Duca

Bucuresti

Bucuresti

SCOALA GIMNAZIALA ZIDURI

ZIDURI

Buzau

Scoala Gimnaziala Nr. 6 Rm. Sarat

Rm. Sarat

Buzau

SCOALA GIMNAZIALA "VASILE VOICULESCU"

PIRSCOV

Buzau

Scoala Gimnaziala ”Dumitru I. Ionescu” Calvini

Calvini

Buzau

SCOALA GIMNAZIALA NR.1 CATINA

COMUNA CATINA

Buzau

Scoala Gimnaziala Vasile Voiculescu Comuna Parscov

Parscov

Buzau

Scoala Gimnaziala Nr.11

Buzau

Buzau

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 BUZAU

BUZAU

Buzau

Liceul Tehnologic ”Dimitrie Filipescu”

Buzau

Buzau

Scoala Gimnaziala Vasile Voiculescu Comuna Parscov

Parscov

Buzau

Liceul Tehnologic "Dimitrie Filipescu"

Buzau

Buzau

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT "BOBOCEI DIN MICRO III"

Buzau

Buzau

Scoala Gimnaziala Pitulicea

Sat Pitulicea - Comuna Glodeanu Sarat

Buzau

Liceul Tehnologic Meserii si Servicii

Buzau

Buzau

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1, PADINA

PADINA

Buzau

SCOALA GIMNAZIALA GLODEANU SARAT

GLODEANU SARAT

Buzau

Liceul Tehnic

Buzau

Buzau

SCOALA GIMNAZIALA "ION ROSCA"  COCHIRLEANCA

COCHIRLEANCA

Buzau

Liceul Tehnologic ”Dimitrie Filipescu”

Buzau

Buzau

Liceul Teoretic Radu Vladescu Patarlagele

Patarlagele

Buzau

ȘCOALA GIMNAZIALĂ GREBĂNU

GREBĂNU

Buzau

SCOALA GIMNAZIALA PODGORIA

COMUNA PODGORIA

Buzau

Scoala Gimnaziala Amaru

Amaru

Buzau

Gradinita cu Program Normal Panatau

Panatau

Buzau

Scoala Gimnaziala Comuna Breaza

Com. Breaza

Buzau

Scoala Gimnaziala "Prof. Constantin Dinca"

comuna Ulmeni

Buzau

Scoala Gimnaziala Comuna Breaza

Com. Breaza

Buzau

Școala Gimnazială Stâlpu

Stâlpu

Buzau

LICEUL TEHNOLOGIC PĂTÂRLAGELE

Pătârlagele

Buzau

Scoala Primara Cotorca

loc. Cotorca, comuna Glodeanu Siliștea

Buzau

Gradinita cu Program Normal Panatau

Panatau

Buzau

Scoala Gimnaziala nr. 1 Cuza Voda

Comuna Cuza Voda

Calarasi

Gradinita cu Program Prelungit ,,Rostogol”

Călărași

Calarasi

Scoala Gimnaziala Nr. 1 Valea Argovei

Valea Argovei

Calarasi

Școala Gimnazială Specială Nr.1 Călărași

Călărași

Calarasi

Scoala Gimnaziala nr. 1 Cuza Voda

Comuna Cuza Voda

Calarasi

Scosla Gimnaziala Romul Ladea

Oravita

Caras-Severin

Scoala Gimnaziala Nr.1 Gherla

Municipiul Gherla

Cluj

Școala Gimnazială Avram Iancu

Dej

Cluj

Scoala Gimnaziala Viisoara

Viisoara

Cluj

Scoala Gimnaziala Caianu Structura Vaida-Camaras

Vaida-Camaras

Cluj

Scoala Gimnaziala Nr. 43 Ferdinand

Constanta

Constanta

Scoala Gimnaziala nr 24 "Ion Jalea"

Constanta

Constanta

Colegiul Național "Kemal Ataturk" Medgidia

Medgidia

Constanta

Scoala Gimnaziala Nr.38 DIMITRIE Cantemir

Constanta

Constanta

Liceul Tehnologic "Ion Podaru"

Ovidiu

Constanta

Şcoala Gimnazială "Nicolae Russu"Sita- BUzăului

Sita- Buzaului

Covasna

SCOALA GIMNAZIALA DOBARLAU STRUCTURA MARCUS

DOBARLAU

Covasna

Scoala "Grigore Alexandrescu"

Targoviste

Dambovita

Scoala Gimnaziala Tudor Vladimirescu

Targoviste

Dambovita

Scoala Gimnaziala Speciala Targoviste

Targoviste

Dambovita

Școala Gimnazială ,,Vasile Cîrlova” Târgoviște

Târgoviște

Dambovita

Scoala Gimnaziala Nr.3, Doicesti

Doicesti

Dambovita

ȘCOALA GIMNAZIALĂ OCNIȚA

OCNIȚA

Dambovita

Scoala Gimnaziala Gura Ocnitei Structura Adanca

Sat Adanca - Comuna Gura Ocnitei

Dambovita

Scoala Gimnaziala Lucieni

Sat Lucieni -Comuna Lucieni

Dambovita

Scoala Gimnaziala Persinari

Comuna Persinari

Dambovita

Scoala Siliste- Raciu

Siliste

Dambovita

Școala Gimnazială Răscăieți

Răscăieți

Dambovita

SCOALA GIMNAZIALA - NR.2 - TITU-TARG

TITU

Dambovita

Scoala Gimnaziala Costestii din Vale

Com. Costestii din Vale

Dambovita

Scoala Gimnaziala Selaru

Selaru

Dambovita

Scoala Gimnaziala Marginenii de Sus

Sat Marginenii de Sus - Comuna Darmanesti

Dambovita

Scoala Gimnaziala Rascaeti

sat Rascaeti - comuna Rascaeti

Dambovita

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 1 TARGOVISTE

TARGOVISTE

Dambovita

Scoala Primara Iazu

Iazu

Dambovita

LICEUL TEHNOLOGIC COJASCA / STRUCTURA: ȘCOALA PRIMARĂ IAZU

IAZU,COJASCA

Dambovita

Scoala Gimnaziala Nr. 3

Moreni

Dambovita

Scoala Gimnaziala Sfantul Nicolae

Comuna Vinatori

Galati

SCOALA  GIMMAZIALA "ELENA DOAMA"

TECUCI

Galati

Scoala Gimnaziala Sfantul Nicolae

Comuna Vinatori

Galati

Scoala Gimnaziala Nr. 17

Galati

Galati

Scoala Gimnaziala Dimitrie Cantemir Matca

Comuna Matca

Galati

Seminarul Teologic Ortodox "Sf. Andrei" Galati

Galati

Galati

Gradiniata cu Program Prelungit Step by Step

Galati

Galati

Scoala Gimnaziala "Elena Negri"

com. Costache Negri

Galati

Scoala Gimnaziala Nr. 28

Galati

Galati

Școala Gimnazială Nr. 22 Galați

Galați

Galati

Scoala Gimnaziala nr 1 Fartanesti, Gradinita nr. 1 -structura

comuna Fartanesti

Galati

Gradinita PP nr. 45

galati

Galati

Scoala Gimnaziala nr.1

Comuna Matca

Galati

Scoala Gimnaziala "Alexandru-Stefulescu"

Targu Jiu

Gorj

Liceul Tehnologic Birsesti

Targu Jiu

Gorj

Școala Gimnazială Sambotin

Schela

Gorj

SCOALA GIMNAZIALA GODINESTI

GODINESTI

Gorj

SCOALA GIMNAZIALA „POMPILIU MARCEA”

TARGU JIU

Gorj

COLEGIUL NATIONAL SPIRU HARET

Tg Jiu

Gorj

Scoala Gimnaziala "Alexandru Stefulescu"

Tg. - Jiu

Gorj

Scoala Gimnaziala Nr.1

Motru

Gorj

COLEGIUL NAȚIONAL GRIGORE MOISIL

URZICENI

Ialomita

Gradinita cu Program Prelungit "DUMBRAVA MINUNATA"

SLOBOZIA

Ialomita

SCOALA GIMNAZIALA COSAMBESTI

COMUNA COSAMBESTI

Ialomita

Scoala OTILIA  CAZIMIR- IASI

IASI

Iasi

GRADINITA cu Program Prelungit NR. 2

PASCANI

Iasi

Scoala Gimnaziala "Vasile Conta"

Iasi

Iasi

Liceul Teoretic „Ioan Buteanu” Șomcuta Mare

Șomcuta Mare

Maramures

Scoala Gimnaziala Floresti

Floresti

Mehedinti

Școala Gimnaziala Devesel

Devesel

Mehedinti

Scoala Gimnaziala Constantin Negreanu

Drobeta Turnu Severin

Mehedinti

SCOALA PRIMARA LUPSA DE JOS

BROSTENI

Mehedinti

GRADINITA LUPSA DE JOS

SAT LUPSA DE JOS - COMUNA BROSTENI

Mehedinti

Scoala Gimnaziala Bagaciu

Bagaciu - comuna Bagaciu

Mures

Scoala Gimnaziala Rastolita

Rastolita

Mures

Scoala Gimnaziala Radu Popa

Sighisoara

Mures

Scoala Gimnaziala Deaj

Sat Deaj - Comuna Mica

Mures

SCOALA GIMNAZIALA DRAGANESTI NEAMT

DRAGANESTI

Neamt

SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 PIATRA-NEAMT

Piatra-Neamt

Neamt

Scoala de Arta "Sergiu Celibidache"

Roman

Neamt

liceul Mihail Sadoveanu

Borca,Sat;Sabasa

Neamt

SCOALA GIMNAZIALA IZBICENI

IZBICENI

Olt

Școala Gimnazială Strejeștii de Sus

Strejești

Olt

SCOALA GIMNAZIALA IZBICENI

IZBICENI

Olt

SCOALA GIMNAZIALA GARCOV

GARCOV

Olt

Școala Gimnazială Dobrosloveni

Dobrosloveni

Olt

Scoala Gimnaziala I. A. Bassarabescu

Ploiesti

Prahova

Scoala Gimnaziala "Radu Tudoran"

Blejoi

Prahova

SCOALA GIMNAZIALA, SAT MARGINENII DE JOS, COMUNA FILIPESTII DE TIRG

MARGINENII DE JOS

Prahova

SCOALA GIMNAZIALA, SAT NEDELEA, COMUNA ARICESTII RAHTIVANI

NEDELEA

Prahova

ȘCOALA GIMNAZIALA FILIPESTII DE TIRG

Filipestii de Tirg

Prahova

Scoala Gimnaziala Nicolae Iorga

Ploiesti

Prahova

SCOALA GIMNAZIALA, SAT DIRVARI

COMUNA VALEA CALUGAREASCA

Prahova

Scoala Gimnaziala Sfanta Vineri

Ploiesti

Prahova

Grădinița ,,Licurici” Schiulești

Schiulești/Izvoarele/Parhova

Prahova

Grădinița cu Program Normal Valea Cucului

Iordăcheanu , Valea Cucului

Prahova

COLEGIUL ”MIHAIL CANTACUZINO” SINAIA STRUCTURĂ ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PRINCIPESA MARIA” SINAIA

Sinaia

Prahova

Grădinița Academia Prichindeilor, Izvoarele

Izvoarele

Prahova

ȘCOALA GIMNAZIALĂ TRAIAN SĂVULESCU - COMUNA IZVOARELE

COMUNA IZVOARELE

Prahova

LICEUL TEHNOLOGIC AGROMONTAN ROMEO CONSTANTINESCU

VALENII DE MUNTE

Prahova

Scoala Gimnaziala Canuta Ionescu

Urlati

Prahova

SCOALA GIMNAZIALA,COM. ARICESTII-RAHTIVANI

ARICESTII-RAHTIVANI

Prahova

ȘCOALA GIMNAZIALA FILIPESTII DE TIRG

Filipestii de Tirg

Prahova

Liceul Teoretic Șerban Vodă Slanic

Slanic

Prahova

Scoala Gimnaziala " Platon Mocanu" Drajna de Jos

COMUNA DRAJNA

Prahova

Liceul Teoretic, Comuna Filipeștii de Pădure

FILIPEȘTII DE PĂDURE

Prahova

Colegiul Tehnic Alesandru Papiu Ilarian Zalau

Zalau

Salaj

COLEGIU TEHNIC ALESANDRU PAPIU ILARIAN

ZALAU

Salaj

Liceul Tehnologic Nr. 1 Surduc

Surduc

Salaj

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.9

SATU MARE

Satu-Mare

Gradinita cu Program Prelungit Dumbrava Minunata

Satu Mare

Satu-Mare

LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" TURT, STRUCTURA GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT TURT

TURT

Satu-Mare

Gradinita cu Program Prelungit nr.13 Satu Mare

satu mare

Satu-Mare

SCOALA GIMNAZIALA OCTAVIAN GOGA

SATU MARE

Satu-Mare

Gradinita cu Program Prelungit Dumbrava Minunata

Satu Mare

Satu-Mare

SCOALA GIMNAZIALA OCTAVIAN GOGA

SATU MARE

Satu-Mare

Scoala Gimnaziala Racovita

Racovita

Sibiu

Scoala Gimnaziala "Mihail Sadoveanu"

Falticeni

Suceava

Scoala Gimnaziala Oniceni - judetul Suceava

sat Oniceni - comuna Forasti

Suceava

Scoala Gimnaziala Costache Iacob

Salcea - Varatec

Suceava

SCOALA GIMNAZIALA " SAMSON BODNARESCU"

GALANESTI

Suceava

SCOALA GIMNAZIALA NR.1 VADU MOLDOVEI

VADU MOLDOVEI

Suceava

Scoala Gimnaziala Siminicea

Siminicea

Suceava

Scoala Gimnaziala Iraclie Porumbescu

Fratautii Noi

Suceava

Scoala Gimnaziala "Grigore Dimitrie Ghica"

Peretu

Teleorman

Scoala Gimnaziala Draganesti de Vede

Comuna Draganesti de Vede

Teleorman

Liceul cu Program Sportiv "Banatul"

Timișoara

Timis

Scoala Gimnaziala Nr.16 " Take Ionescu"

Timisoara

Timis

Scoala Gimnaziala Darova

Darova

Timis

CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA "CONSTANTIN PUFAN" TIMISOARA

TIMISOARA

Timis

PALATUL COPIILOR TIMIȘOARA

TIMIȘOARA

Timis

Școala Gimnazială nr.2 Timișoara

Timișoara

Timis

ȘCOALA GIMNAZIALĂ DUMBRĂVIȚA

Dumbrăvița

Timis

Scoala gimnaziala Sorin Leia Tomesti

Tomesti

Timis

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ALEXANDRU CIUCURENCU

TULCEA

Tulcea

Scoala gimnaziala Anton Pann

Rm. Valcea

Valcea

SCOALA GIMNAZIALA NR.1, SAT ALBESTI

ALBESTI, ALBESTI

Vaslui

Scoala Gimnaziala "Alexandra Nechita"

Vaslui

Vaslui

SCOALA GIMNAZIALA NR.1, SAT ALBESTI

ALBESTI, ALBESTI

Vaslui

SCOALA GIMNAZIALA "IORGU RADU"

Birlad

Vaslui

Scoala Gimn. Nr.1, Sat Cretestii de Sus

Cretestii de Sus / Crețești

Vaslui

Scoala Gimnaziala Stroe S Belloescu

Barlad

Vaslui

Scoala Gimnaziala Pufesti

Pufesti

Vrancea

Scoala Gimnaziala OANA DIANA RENEA

FOCSANI

Vrancea

SCOALA GIMNAZIALA GOLESTI VRANCEA

GOLESTI

Vrancea