Faci deja parte din proiect?

CONTUL MEU

sau

ÎNREGISTREAZĂ-TE

Lista Școlilor înscrise în Proiectul Eco Junior





Școli înscrise în 2019:



Nume Instituție Localitate Judet
Liceul Tehnologic Sebes Alba
Scoala Gimnaziala Nr. 3 Cugir Alba
Liceul Tehnologic Jidvei Alba
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RACHITA RACHITA Alba
Liceul Tehnologic,,Ştefan Hell''Sântana Sântana Arad
ŞCOALA GIMNAZIALĂ ŞIMAND/GRĂDINIŢA P.N.1 ŞIMAND - structură SIMAND Arad
Scoala Gimnaziala “Nae A.Ghica” Rucar Arges
Școala Gimnazială Nr. 1 Costești Arges
SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI EMINESCU" PITESTI PITESTI Arges
SCOALA GIMNAZIALA "MIRCEA CEL BATRAN" PITESTI PITESTI Arges
Gradinita cu Program Normal "NAE A. GHICA" Rucar Arges
SCOALA GIMNAZIALA BROSTENI ANINOASA Arges
LICEUL TEHN."PETRE IONESCU MUSCEL'' DOMNESTI Arges
Liceul de Arte Dinu Lipatti Pitesti Arges
Gradinita cu Program Prelungit Castelul Fermecat Pitesti Arges
Colegiul Tehnic de Comunicatii " Nicolae Vasilescu Karpen " Bacau Bacau
SCOALA GIMNAZIALA NR 1 NEGOIESTI STEFAN CEL MARE Bacau
Scoala Gimnaziala Urechesti Urechesti Bacau
ȘCOALA GIMNAZIALĂ URECHEȘTI URECHEȘTI Bacau
Scoala Gimnaziala Plopu Darmanesti Bacau
Scoala Gimnaziala Liviu Rebreanu Comanesti Bacau
Scoala Gimnazială Nr.1 Bîrsănești Bîrsănești Bacau
Școala Gimnazială Găiceana Găiceana Bacau
Scoala Gimnaziala Mihai Dragan Bacau Bacau
LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" Bacau Bacau
Scoala Gimanziala "George Calinescu" Onesti Bacau
Scoala Gimnaziala Luncani, Structura a Scolii Gimnaziale "Al. Piru", Margineni Luncani, com.Margineni Bacau
Scoala Gimnaziala "Nicolae Balcescu" Nicolae Balcescu Bacau
Scoala Gimnaziala ALEXANDRU IOAN CUZA Bacau Bacau
SCOALA GIMNAZIALA FILIPESTI Filipesti - comuna Filipesti Bacau
Scoala Gimnaziala Pirjol Loc.Pirjol Bacau
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Orbeni -  Scoala Gimnaziala  Nr. 1 Scurta-structura Sat Scurta - Comuna Orbeni Bacau
Scoala Gimnaziala Cornii de Sus Sat Cornii de Sus - Comuna Tatarasti Bacau
Scoala Gimnaziala "Stefan Luchian" Moinesti Moinesti Bacau
Liceul Teoretic Gabriel Țepelea Borod Borod Bihor
Scoala Gimnaziala nr.1 Hidiselu de Sus Hidiselu de Sus Bihor
LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA TINCA Bihor
Scoala Gimnaziala Mihai Eminescu Nasaud Bistrita-Nasaud
Scoala Gimnaziala Grigore Silasi Beclean Bistrita-Nasaud
Colegiul National "Petru Rares" Beclean Bistrita-Nasaud
Centrul Scolar de Educatie Incluziva Beclean Bistrita-Nasaud
Școala Gimnazială Nr. 1 Avrămeni Botosani
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 SAVENI SAVENI Botosani
Școala Gimnazială Nr. 1 Știubieni Știubieni Botosani
Scoala Gimnaziala ,,Ioan Cernat,, Havirna Botosani
ŞCOALA GIMNAZIALA” IOAN CERNAT ” loc.Havîrna Botosani
Școala Gimnazială Nr.1 Roma Comuna Roma Botosani
Scoala Gimnaziala "Sf. Nicolae" Botosani Botosani Botosani
Scoala Gimnaziala nr.1 Saveni - Gradinita cu Program Prelungit Nr. 4 Saveni Saveni Botosani
Liceul Alexandru cel Bun Botosani Botosani
Scoala Gimnaziala Nr.7 Botosani Botosani
Scoala Gimnaziala Nr.1 comuna Dobirceni Botosani
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Stauceni Botosani
Scoala Gimnaziala "Mihail Kogalniceanu" Dorohoi Botosani
LICEUL TEHNOLOGIC NICOLAE BALCESCU FLAMANZI Botosani
Școala Gimnazială Cireșu Cireșu Braila
ȘCOALA GIMNAZIALA ULMU Ulmu Braila
Gradinita cu PP nr.51 Braila Braila
Scoala Gimnaziala Ecaterina Teodoroiu - structura Gradinita P.P. nr.33 Braila Braila
Scoala Gimnaziala V. Alecsandri Braila Braila Braila
Scoala Gimnaziala "Nedelcu Chercea" Braila Braila
Scoala Gimnaziala Alexandru Ioan Cuza Braila Braila
Scoala Gimnaziala Vasile Alecsandri - structura Gradinita nr.58 Braila Braila
Scoala Gimnaziala Mihai Viteazul Braila Braila
Școala Gimnazială ,, Ovid Densusianu,, Făgăraș Brasov
Liceul Teologic Ortodox "Sf. Constantin Brancoveanu" Fagaras Brasov
Scoala Gimnaziala Recea Recea Brasov
Scoala Gimnaziala Nr.1 Brasov Brasov
Scoala Gimnaziala Nr. 3 - Pompiliu Dan - Zarnesti Brasov
SCOALA GIMNAZIALA "OVID DENSUSIANU" FAGARAS Brasov
Liceul Teoretic "George Moroianu" Sacele Brasov
Gradinita cu Program Prelungit Sanpetru Sanpetru Brasov
Gradinita cu Program Prelungit "Junior" Nr.26 Brasov Brasov
Scoala Gimnaziala " CONSTANTIN BRANCUSI" SECTOR 6 Bucuresti
Scoala Gimnaziala Nr 128 Sector 5 Bucuresti
Scoala gimnaziala Tudor Arghezi Sector 2 Bucuresti Bucuresti
Scoala Gimnaziala nr. 46 Bucuresti Bucuresti
Gradinita ,,Ciupercuta” Bucuresti, sector 4 Bucuresti
Scoala Gimnaziala nr. 150 Bucuresti Bucuresti
Scoala Gimnaziala I.G. Duca Bucuresti Bucuresti
Scoala Gimnaziala Nr. 99 Bucuresti Bucuresti
Scoala Gimnaziala Ienachita Vacarescu Bucuresti Bucuresti
Scoala Primara Cotorca loc. Cotorca, comuna Glodeanu Siliștea Buzau
Liceul Tehnic Buzau Buzau
Școala Gimnazială Glodeanu Silistea Glodeanu Silistea Buzau
Liceul Teoretic oraș Pogoanele Pogoanele Buzau
Liceul Tehnologic Lopătari Buzau
Școala Gimnazială Vasile Voiculescu Pîrscov Pîrscov Buzau
Liceul Teoretic Radu Vlădescu Pătârlagele Buzau
Scoala Gimnaziala Lunca Priporului Nehoiu Buzau
Scoala Gimnaziala Nr 11 Buzau Buzau Buzau
Scoala Gimnaziala Episcop Dionisie Romano Buzau Buzau
ȘCOALA GIMNAZIALĂ GREBĂNU GREBĂNU Buzau
Scoala Gimnaziala Lunca Priporului,structura G.P.N.Raza de soare Nehoiu Buzau
Grădinița cu Program Prelungit nr. 18 Buzău Buzău Buzau
SCOALA GIMNAZIALA NR. 1, PADINA PADINA Buzau
Scoala Gimnaziala Comuna Breaza Com. Breaza Buzau
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT "BOBOCEI DIN MICRO III" Buzau Buzau
Liceul Tehnologic ”Dimitrie Filipescu” Buzau Buzau
Scoala Gimnaziala "George Emil Palade" Buzau Buzau
SCOALA GIMNAZIALA "VASILE VOICULESCU" PIRSCOV Buzau
SCOALA GIMNAZIALA GLODEANU SARAT GLODEANU SARAT Buzau
SCOALA GIMNAZIALA "ION ROSCA" COCHIRLEANCA COCHIRLEANCA Buzau
Scoala Gimnaziala "Tache si Ecaterina Tocilescu" Comuna Vintila-Voda Buzau
Liceul Teoretic Radu Vladescu Patarlagele Patarlagele Buzau
COLEGIUL ECONOMIC BUZaU Buzau
Scoala Gimnaziala"Nicu Constantinescu" Buzau Buzau
SCOALA GIMNAZIALA ZIDURI COMUNA ZIDURI Buzau
Scoala Gimnaziala Podgoria Comuna Podgoria Buzau
Scoala Gimnaziala Pitulicea Sat Pitulicea - Comuna Glodeanu Sarat Buzau
Scoala Gimnaziala nr. 7 Buzau Buzau Buzau
Scoala Gimnaziala Nr. 11 Buzau Buzau Buzau
Scoala Gimnaziala General Grigore Bastan Buzau Buzau Buzau
Scoala Gimnaziala Breaza Comuna Breaza Buzau
Scoala Gimnaziala "Prof. Constantin Dinca" comuna Ulmeni Buzau
Liceul Tehnologic Costin Nenitescu Buzau Buzau
Liceul Tehnologic "Dimitrie Filipescu" Buzau Buzau
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "IOLANDA BALAS SOTER" BUZAU Buzau
Gradinita cu Program Normal Maxenu Sat Maxenu - comuna Tintesti Buzau
Școala Gimnazială Specială Nr.1 Călărași Călărași Calarasi
Scoala Gimnaziala Mihai Viteazul Calarasi Calarasi
Scoala Gimnaziala nr. 1 Cuza Voda Comuna Cuza Voda Calarasi
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Valea Argovei Valea Argovei Calarasi
Scoala Gimnaziala Rusca Rusca - Teregova Caras-Severin
CLUBUL COPIILOR CARANSEBES CARANSEBES Caras-Severin
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.4 CARANSEBES CARANSEBES Caras-Severin
Colegiul National "Traian Lalescu" Resita Caras-Severin
Liceul Teoretic ,,Nicolae Balcescu" Cluj-Napoca Cluj
Școala Gimnazială Ioan Opriș Turda Cluj
Scoala Gimnaziala Viisoara Viisoara Cluj
Școala Gimnazială Nr.38 ,,Dimitrie Cantemir” Constanța Constanta
Liceul Tehnologic "Ion Podaru" Ovidiu Constanta
Scoala Primara si Gradinita Colibri Constanta Constanta
Scoala Gimnaziala Nr. 43 Ferdinand Constanta Constanta
Scoala Gimnaziala Nr.38 DIMITRIE Cantemir Constanta Constanta
Scoala Gimnaziala "Constantin Brancusi'' MEDGIDIA Constanta
Colegiul National "Kemal Ataturk" Medgidia Constanta
SCOALA GIMNAZIALA DOBARLAU STRUCTURA MARCUS DOBARLAU Covasna
Colegiul National ,, Mihai Viteazul" Sfantu Gheorghe Covasna
Scoala Gimnaziala Barcani Barcani Covasna
Liceul Teoretic ,,Ion Heliade Radulescu” Targoviste Dambovita
Scoala Gimnaziala Petresti,structura G.P.N. Petresti Petresti Dambovita
Scoala Gimnaziala Răzvad Răzvad Dambovita
Scoala Gimnaziala Matasaru com.Matasaru Dambovita
Scoala Gimnazială Coresi Târgoviste Dambovita
SCOALA ADANCA SACUENI Dambovita
Gradinita cu PN Nr1 Costestii din Vale Costeștii din Vale Dambovita
Liceul "Iancu C. Vissarion" Titu Titu Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA DARMANESTI Darmanesti Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA PETRESTI Petresti Dambovita
Scoala Gimnaziala Vulcana Pandele Vulcana Pandele Dambovita
Scoala Gimnaziala Nr.3, Doicesti Doicesti Dambovita
Liceul "Voievodul Mircea" TÂRGOVIŞTE Dambovita
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 1 TARGOVISTE TARGOVISTE Dambovita
Scoala Gimnaziala Tudor Vladimirescu Targoviste Dambovita
Scoala Gimnaziala Raciu-Gradinita cu Program Normal Raciu Comuna Raciu Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA ADANCA ADANCA Dambovita
Scoala "Grigore Alexandrescu" Targoviste Dambovita
Scoala Primara Iazu Iazu Dambovita
Scoala Gimnaziala Selaru Sat Selaru - comuna Selaru Dambovita
Scoala Gimnaziala Rascaeti sat Rascaeti - comuna Rascaeti Dambovita
Scoala Gimnaziala Persinari Comuna Persinari Dambovita
Scoala Gimnaziala Nr. 3 Moreni Dambovita
Scoala Gimnaziala Morteni Morteni Dambovita
Scoala Gimnaziala Marginenii de Sus Sat Marginenii de Sus - Comuna Darmanesti Dambovita
Scoala Gimnaziala Lucieni Sat Lucieni -Comuna Lucieni Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA IANCU VACARESCU COMUNA VACARESTI Dambovita
Scoala Gimnaziala Darmanesti Comuna Darmanesti Dambovita
Scoala Gimnaziala Aninoasa Aninoasa Dambovita
Scoala Gimnaziala  Darmanesti Darmanesti Dambovita
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT RAZA DE SOARE TARGOVISTE TARGOVISTE Dambovita
Școala Gimnazială Drănic Drănic Dolj
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ALEXANDRU MACEDONSKI CRAIOVA CRAIOVA Dolj
Scoala Gimnaziala Ghidici Ghidici Dolj
SCOALA GIMNAZIALA "ELENA FARAGO" Craiova Dolj
Gradinita nr. 3 -structura Scolii Gimnaziale „Gheorghe Petrascu” Tecuci Galati
Școala Gimnazială Nr. 22 Galați Galați Galati
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Firtanesti - Scoala Gimnaziala Viile - Structura Firtanesti Galati
Scoala Gimnaziala nr 1 Fartanesti, Gradinita nr. 1 -structura comuna Fartanesti Galati
Scoala Gimnaziala nr.7, Galati Galati Galati
Școala Gimnazială ”„Tudor Pamfile” Țepu Țepu Galati
Scoala Gimnaziala "Elena Negri" com. Costache Negri Galati
Școala Gimnaziala Mihail Sadoveanu Galați Galati Galati
Școala ,,Șt.O.Iosif Tecuci Galati
Gradinita cu Program Prelungit ''Elena Doamna" Galati Galati
Şcoala Gimnazială "Constantin Gh. Marinescu" Galati Galati
Scoala Gimnaziala Stefan cel Mare Galati Galati
Liceul de Arte "Dimitrie Cuclin" Galati Galati
Seminarul Teologic Ortodox "Sf. Andrei" Galati Galati Galati
Scoala Gimnaziala nr.1 Comuna Matca Galati
Scoala Gimnaziale"Iulia Hasdeu" Galati Galati
Scoala Gimnaziala Sfantul Nicolae Comuna Vinatori Galati
Scoala Gimnaziala Nr. 22 Galati Galati
Scoala Gimnaziala Nr 1 Tulucesti Comuna Tulucesti Galati
SCOALA GIMNAZIALA MIHAIL SADOVEANU GALATI Galati
Scoala Gimnaziala Elena Doamna Tecuci Tecuci Galati
Scoala Gimnaziala Dimitrie Cantemir Matca Comuna Matca Galati
Scoala Gimnaziala "Ludovic Cosma" Galati Galati
SCOALA GIMNAZIALA "MARIA GRECU" SAT ODAIA MANOLACHE - COMUNA VINATORI Galati
SCOALA GIMNAZIALA "STEFAN OCTAVIAN IOSIF" TECUCI Galati
Scoala Gimnaziala "St. O Iosif" Tecuci Tecuci Galati
Gradinita P.N. nr 1 structura a Scoalii Gimnaziale  "Dimitrie Luchian" -Piscu comuna Piscu Galati
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT STEP BY STEP Galati Galati
Scoala Gimnaziala Nr. 28 Galati Galati
COLEGIUL NATIONAL SPIRU HARET Tg Jiu Gorj
LICEUL TEHNOLOGIC BAIA DE FIER BAIA DE FIER Gorj
SCOALA GIMNAZIALA „POMPILIU MARCEA” TARGU JIU Gorj
Scoala Gimnaziala Alexandru Stefulescu Tg-Jiu Tg-Jiu Gorj
Scoala Gimnaziala Nr.1 Motru Gorj
SCOALA GIMNAZIALA GODINESTI GODINESTI Gorj
Scoala Gimnaziala "Alexandru-Stefulescu" Targu Jiu Gorj
Liceul Tehnologic Birsesti Targu Jiu Gorj
Liceul Teoretic ,,I.C.Brătianu"/ Școala Gimnazială ,,Aron Densusianu" Hațeg Hunedoara
SCOALA GIMNAZIALA I. D. SIRBU Petrila Hunedoara
Scoala Gimnaziala Petros Sat Petros - Comuna Baru Hunedoara
Școala Gimnazială Ion Heliade Rădulescu Urziceni Ialomita
Gradinita cu Program Prelungit "DUMBRAVA MINUNATA" SLOBOZIA Ialomita
COLEGIUL NAȚIONAL GRIGORE MOISIL URZICENI Ialomita
Scoala Gimnaziala "Ferdinand I" Movila Comuna Movila Ialomita
Scoala gimnaziala Giurgeni Giurgeni Ialomita
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 20 IAŞI IAŞI Iasi
Școala Gimnazială Moșna Moșna Iasi
Scoala Gimnazială Titu Maiorescu Iași Iasi
LICEUL TEORETIC "LASCAR ROSETTI" Raducaneni Iasi
Scoala Gimnaziala Colonel C. Langa Miroslava Iasi
Scoala Gimnaziala Aron- Voda Aroneanu Iasi
Scoala OTILIA CAZIMIR- IASI IASI Iasi
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 16 IASI IASI Iasi
Gradinita Junior- Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iasi Iasi Iasi
Gradinita cu Program Prelungit nr. 29 Iasi Iasi
Scoala Gimnaziala " Aron Voda" Aroneanu - Structura Dorobant Dorobant/ Aroneanu/Dorobant Iasi
Sociala Gimnaziala "Vasile Conta" Iasi Iasi
SCOALA GIMNAZIALA HADIMBU HADIMBU Iasi
Scoala Gimnaziala "Alexandru cel Bun" Iasi Iasi
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 AFUMATI Ilfov
Scoala Gimnaziala "Gheorghe Corneliu" Domnesti Ilfov
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NUMARUL 5 BUFTEA BUFTEA Ilfov
SCOALA GIMNAZIALA BASESTI BASESTI Maramures
Scoala Gimnaziala "Lucian Blaga" Farcasa Farcasa Maramures
Scoala cu clasele I-VIII ,,Nicolae Iorga Baia Mare Maramures
Școala Gimnazială Rona de Sus Rona de Sus Maramures
Scoala Gimnaziala Salsig Sălsig Maramures
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT OTILIA CAZIMIR BAIA MARE BAIA MARE Maramures
Scoala Gimnaziala Nichita Stanescu Baia Mare Maramures
Scoala Gimnaziala "Theodor Costescu" Drobeta Turnu Severin Mehedinti
Scoala Gimnaziala Jiana Comuna Jiana Mehedinti
SCOALA GIMNAZIALA NR.5 DROBETA TURNU SEVERIN Mehedinti
Școala Gimnaziala Devesel Devesel Mehedinti
Scoala Gimnaziala Constantin Negreanu Drobeta Turnu Severin Mehedinti
Scoala Gimnaziala Florești Floresti Mehedinti
SCOALA PRIMARA LUPSA DE JOS SAT LUPSA DE JOS - COMUNA BROSTENI Mehedinti
Scoala Gimnaziala "Dr. Alexandru M. Popescu" Ponoarele Mehedinti
Scoala Gimnaziala,,Traian" Tarnaveni Mures
Liceul Tehnologic ,,Vasile Netea” Deda Mures
Scoala Gimnaziala Radu Popa Sighisoara Mures
Scoala Gimnaziala Bagaciu Bagaciu - comuna Bagaciu Mures
liceul Mihail Sadoveanu Borca,Sat;Sabasa Neamt
Liceul „Mihail Sadoveanu” Borca Neamt
SCOALA GIMNAZIALA ALEXANDRU IOAN CUZA Roman Neamt
Lic. ,,Mihail Sadoveanu"-Scoala nr 1 Soci Borca Neamt
Scoala de Arta "Sergiu Celibidache" Roman Neamt
Scoala Gimnaziala "Carmen Sylva" Horia Neamt
SCOALA GIMNAZIALA COMUNA TAMASENI TAMASENI Neamt
SCOALA GIMNAZIALA VADURI SAT VADURI - COM. ALEXANDRU CEL BUN Neamt
COLEGIUL TEHNOLOGIC " SPIRU HARET" PIATRA-NEAMT Neamt
GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL Nr. 3, CARACAL CARACAL Olt
Școala Gimnazială Dobrosloveni Dobrosloveni Olt
Liceul Tehnologic Piatra Olt Piatra Olt Olt
Scoala gimnaziala ,,Mihai Eminescu" Corabia Olt
SCOALA GIMNAZIALA SEACA SEACA Olt
Liceul Tehnologic PETRE S. AURELIAN Slatina Olt
Colegiul National Ion Minulescu Slatina Olt
SCOALA GIMNAZIALA GIRCOV GIRCOV Olt
Scoala Gimnaziala Izbiceni Com. Izbiceni Olt Olt
SCOALA GIMNAZIALA IZBICENI IZBICENI Olt
Școala Gimnazială Gîrcov Gircov Olt
ȘCOALA GIMNAZIALA FILIPESTII DE TIRG Filipestii de Tirg Prahova
COLEGIUL ”MIHAIL CANTACUZINO” SINAIA STRUCTURĂ ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PRINCIPESA MARIA” SINAIA Sinaia Prahova
Grădinița ,,Licurici” Schiulești Schiulești/Izvoarele/Parhova Prahova
Grădinița Academia Prichindeilor, Izvoarele Izvoarele Prahova
ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA CĂRBUNEȘTI Cărbunești Prahova
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CERASU CERASU Prahova
Liceul Teoretic Șerban Vodă Slanic Slanic Prahova
ŞCOALA GIMNAZIALĂ ŢINTEA BĂICOI Prahova
Scoala Gimnaziala,Comuna Magureni Magureni Prahova
Grădinița"Veseliei"Malu Vânăt Sat Malu Vânăt, comuna Izvoarele Prahova
Liceul Tehnologic "Constantin Cantacuzino" Baicoi Prahova
Scoala Gimnaziala "Principesa Maria" SINAIA Prahova
Liceul Teoretic "Serban Voda" Slanic PRAHOVA Prahova
SCOALA GIMNAZIALA,COM. ARICESTII-RAHTIVANI ARICESTII-RAHTIVANI Prahova
LICEUL TEHNOLOGIC AGROMONTAN ROMEO CONSTANTINESCU VALENII DE MUNTE Prahova
Scoala Gimnaziala Centrala Campina Campina Prahova
Scoala Gimnaziala " Platon Mocanu" Drajna de Jos COMUNA DRAJNA Prahova
SCOALA GIMNAZIALA "PLATON MOCANU" DRAJNA DE JOS COMUNA DRAJNA Prahova
Colegiul National "Jean Monnet" Ploiesti Prahova
Scoala Gimnaziala Liliesti, oras Baicoi Baicoi Prahova
Scoala Gimnaziala Schiulesti Schiulesti, Comuna Izvoarele Prahova
Scoala Gimnaziala Nicolae Iorga Ploiesti Prahova
Scoala Gimnaziala Sfanta Vineri Ploiesti Prahova
Scoala Gimnaziala Radu Stanian Ploiesti Prahova
Scoala Gimnaziala comuna Filipestii de Tirg Filipestii de Tirg Prahova
Scoala Gimnaziala "Radu Tudoran" Blejoi Prahova
Scoala Gimnaziala "Inv. Radu Ion " - Vadu-Parului Sat Vadu-Parului Prahova
Liceul Tehnologic Nr. 1 Surduc Surduc Salaj
Liceul de Arta "Ioan Sima" Zalau Salaj
SCOALA LUCIAN BLAGA JIBOU JIBOU Salaj
Liceul de Arte Aurel Pop Satu mare Satu Mare Satu-Mare
Scoala Gimnaziala Socond Socond Satu-Mare
Gradinita cu Program Prelungit Numarul 9 Satu Mare Satu-Mare
ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,GRIGORE MOISIL" SATU MARE Satu-Mare
SCOALA GIMNAZIALA OCTAVIAN GOGA SATU MARE Satu-Mare
LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" TURT, STRUCTURA GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT TURT TURT Satu-Mare
Scoala Gimnaziala "Vasile Lucaciu" Lucaceni Loc.Lucaceni / com.Berveni / sat Lucaceni Satu-Mare
SCOALA GIMNAZIALA CONSTANTIN BRANCOVEANU SATU MARE Satu-Mare
Scoala Gimnaziala  Botiz Botiz Satu-Mare
Scoala Gimnaziala Racovita Racovita Sibiu
Școala Gimnazială ”Krystyna Bochenek” Poiana Micului Suceava
Colegiul National Mihai Eminescu Suceava Suceava
Școala Gimnazială ”ION ȘUHANE” FRUMOSU Suceava
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 SUCEAVA Suceava
Școala Gimnazială Ciocănești Ciocănești Suceava
Școala Gimnazială Voitinel Voitinel Suceava
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 VADU MOLDOVEI VADU MOLDOVEI Suceava
Liceul Tehnologic Iorgu Varnav Liteanu Liteni Suceava
Scoala Gimnaziala Bosanci, Romania Comuna Bosanci Suceava
Scoala Gimnaziala Siminicea Siminicea Suceava
Scoala Gimnaziala Oniceni - judetul Suceava sat Oniceni - comuna Forasti Suceava
Scoala Gimnaziala Nr.1 Suceava Suceava Suceava
Scoala Gimnaziala Iraclie Porumbescu Fratautii Noi Suceava
Scoala Gimnaziala Aurel Stanciu Salcea - Structura Scoala Gimnaziala Iacob Costache Varatec Salcea - cartier Varatec Suceava
Scoala Gimnaziala "Mihail Sadoveanu" Falticeni Suceava
Scoala Gimnaziala "Ion Creanga" Suceava Suceava Suceava
SCOALA GIMNAZIALA " SAMSON BODNARESCU" GALANESTI Suceava
Scoala Gimnaziala "Pahomie C. Vasiliu" Gramesti Gramesti Suceava
SCOALA GIMNAZIALA „ION PREOTU” TROIANUL Teleorman
SCOALA GIMNAZIALA DRAGANESTI DE VEDE DRAGANESTI DE VEDE Teleorman
Scoala Gimnaziala nr. 2 Zimnicea Zimnicea Teleorman
Scoala Gimnaziala "Grigore Dimitrie Ghica" Peretu Teleorman
Scoala Gimnaziala Draganesti de Vede Comuna Draganesti de Vede Teleorman
Scoala Gimnazială "Sorin Leia" Tomesti Tomesti Timis
Liceul cu Program Sportiv "Banatul" Timișoara Timis
LICEUL TEORETIC W. SHAKESPEARE TIMISOARA Timis
Scoala gimnaziala Sorin Leia Tomesti Tomesti Timis
PALATUL COPIILOR TIMIȘOARA TIMIȘOARA Timis
SCOALA GIMNAZIALA NR. 30 TIMISOARA TIMISOARA Timis
SCOALA GIMNAZIALA REMETEA MARE REMETEA MARE Timis
SCOALA GIMNAZIALA DAROVA DAROVA Timis
Scoala Gimnaziala Nr. 24 Timisoara Timis
Scoala Gimnaziala Nr.3 Lugoj Lugoj Timis
SCOALA GIMNAZIALA"SORIN LEIA"TOMESTI TOMESTI COLONIA FABRICII Timis
Scoala Gimnaziala Nr.16 " Take Ionescu" Timisoara Timis
LICEUL TEORETIC GRIGORE MOISIL TIMISOARA Timis
Colegiul National Banatean Timisoara Timisoara Timis
CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA "CONSTANTIN PUFAN" TIMISOARA TIMISOARA Timis
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ALEXANDRU CIUCURENCU TULCEA Tulcea
SCOALA GIMNAZIALA "ELENA DOAMNA" Tulcea Tulcea
Scoala Gimnaziala Ion Luca Caragiale Tulcea Tulcea Tulcea
Scoala Gimnaziala, sat Mologesti Lalosu Valcea
Scoala Gimnaziala, comuna Stoilesti Stoilesti Valcea
Liceul ”Ștefan cel Mare” Codăești Codăești Vaslui
SCOALA GIMNAZIALA "ION MURGEANU" ZORLENI ZORLENI Vaslui
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Garceni Garceni/Garceni Vaslui
Scoala Gimnaziala "Alexandra Nechita" Vaslui Vaslui
Scoala Gimn. Nr.1, Sat Cretestii de Sus Cretestii de Sus / Crețești Vaslui
SCOALA GIMNAZIALA "IORGU RADU" Birlad Vaslui
Scoala Gimnaziala Nr. 1 , sat Valeni sat Valeni, comuna Valeni Vaslui
Scoala Gimnaziala "Episcop Iacov Antonovici”, Barlad Barlad Vaslui
Scoala Gimnaziala George Tutoveanu Barlad Barlad Vaslui
SCOALA GIMNAZIALA ,,DIMITRIE NEGRUTIU' POGONESTI Pogonesti Vaslui
Centrul Scolar de Educatie Incluziva Elisabeta Polihroniade Vaslui Vaslui
Şcoala Gimnazială Păuleşti Păuleşti Vrancea
Colegiul National Pedagogic Spiru Haret Focsani Vrancea
Școala Gimnazială "Principele Radu"- structură Adjudu-Vechi Adjud Vrancea
Gradinita cu Program Prelungit Nr. 17 Focsani Vrancea
Școala Primară Caiata Sihlea Vrancea
Gradinita cu P.P. Nr. 1 Odobesti Odobesti Vrancea
gradinita Bolotesti Bolotesti Vrancea
Gradinita nr.2 Gagesti Bolotesti Vrancea
Gradinita Nr. 1 Gagesti sat Găgești, com. Bolotesti Vrancea
SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 FOCSANI FOCSANI Vrancea
Scoala Gimnaziala Pufesti Pufesti Vrancea
Scoala Gimnaziala Homocea Homocea Vrancea