Faci deja parte din proiect?

CONTUL MEU

sau

ÎNREGISTREAZĂ-TE

Lista Școlilor înscrise în Proiectul Eco Junior





Școli înscrise în 2016:



Nume Institutie Localitate Judet
Gradinita cu Program Normal Rachita Sat Rachita, Comuna Sasciori Alba
Gradinita cu Program Prelungit Dumbrava Minunata  Alba Iulia Alba
Liceul Tehnologic Sebes Alba
Liceul Tehnologic Jidvei Jidvei Alba
LICEUL TEORETIC TEIUS TEIUS ALBA
Gradinita Program Prelungit Furnicuta Arad Arad Arad
Scoala Gimnaziala Nr 2 Pecica Pecica Arad
Scoala Primara Speranta Macea Macea Arad
COLEGIUL NATIONAL VASILE GOLDIS, ARAD ARAD ARAD
Lic. Teh. I. C. Petrescu- Stilpeni - G.P.N. Stilpeni sat com Stilpeni Arges
Liceul de Arte "Dinu Lipatti" Pitesti Arges
liceul tehn. ,Petre Ionascu Muscel"Domnesti Domnesti,Ionn si Maria Greigorescu Arges
Liceul Tehnologic I.C.Petrescu-Stalpeni-Structura Scoala Gimnaziala Radesti Comuna Stalpeni, sat Radesti Arges
Liceul Tehnologic Nr. 1 Maracineni Maracineni Arges
SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI EMINESCU' BRADU ARGES
Scoala Gimnaziala Balilesti Balilesti Arges
Scoala Gimnaziala Mihai Eminescu  Bradu Arges
Scoala GImnaziala Nr. 1 Budeasa Mare Comuna Budeasa Arges
Scoala Gimnaziala nr.1 Poienarii de Muscel comuna Poienarii de Muscel Arges
SCOALA GIMNAZIALA VINTILA BRATIANU STEFANESTI  STEFANESTI ARGES
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 COSTESTI COSTESTI ARGES
Gradinita cu program normal Godeni si Gradinita cu program normal Capu-Piscului-structuri ale Scolii Gimnaziale Cotesti-Godeni Godeni Arges
Scoala Gimnaziala Cotesti-Godeni,Gradinita cu program normal Godeni Godeni Arges
s˜coala GimnazialムNicolae Simonide Pitesti Arges
Scoala Nicolae Simonide Pitesti Pitesti Arges
Liceul tehn. Petre Ionascu Muscel Domnesti Arges
Gradinita nr.1 Domnesti Domnesti Arges
Liceul Teh. Petre Ionescu Muscel Domnesti Arges
Graƒdinita cu program prelungit "Fantezia" Oras Costesti Arges
Scoala Gimnaziala Brosteni Aninoasa Aninoasa Arges
Liceul Tehnologic ,,Petre Ionescu-Muscel" Domnesti Comuna Domnesti Arges
SCOALA GIMNAZIALA "D. RADULESCU" OARJA ARGES
SCOALA GIMNAZIALa‚ "COSTACHI S. CIOCAN" COMa‚NESTI BACAU
Scoala Gimnazialaƒ Caƒiusi Caƒiusi Bacaƒu
Colegiul Tehnic de Comunicatii "Nicolae Vasilescu Karpen"  Bacau Bacau
Colegiul Tehnic Gheorghe Asachi Onesti Onesti Bacau
Gradinita "Sfanta Maria" sat Nicolae Balcescu, comuna Nicolae Balcescu Bacau
Gradinita cu PN "Sf. Maria'', Nicolae Balcescu, Bacau Com. Nicolae Balcescu, Bacau Bacau
Liceul Economic "Ion Ghica ", Bacau Bacau Bacau
Scoala  Gimnaziala Nr. 1 Manastirea Casin Com. Manastirea Casin Bacau
Scoala Gimnaziala "Costachi S. Ciocan", Comanesti Comanesti Bacau
Scoala Gimnaziala "Emil Racovita"  Onesti Bacau
Scoala Gimnaziala "Ghita Mocanu" Onesti Onesti Bacau
Scoala Gimnaziala "Nicolae Balcescu" Nicolae Balcescu Bacau
Scoala Gimnaziala "Alexandru Piru" Margineni, structura Scoala Gimnaziala Luncani Sat.Luncani, com.Margineni, Jud.Bacau Bacau
SCOALA GIMNAZIALA "COSTACHI S. CIOCAN" COMANESTI BACAU
Scoala Gimnaziala Cornii de Sus Sat. Cornii de Sus, Comuna Tatarasti Bacau
Scoala Gimnaziala nr 1 Negoiesti Stefan cel Mare Bacau
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Birsanesti sat Albele com Birsanesti Bacau
Scoala Gimnaziala nr.1 Negoiesti sat Negoiesti,comuna Stefan cel Mare Bacau
Scoala Gimnaziala Nr.1 Valea Seaca Sat Valea Seaca, Comuna Nicolae Balcescu Bacau
Scoala Gimnaziala Sfantul Voievod Stefano cel Mare Onesti Bacau
SCOALA GIMNAZIALA STRUGARI sat Strugari com. Strugari. jud. Bacau Bacau
Scoala Gimnaziala Valea Seaca nr 1 sat Buchila , comuna Nicolae Balcescu Bacau
Scoala Gimnaziala"Alexandru Piru"Margineni, Structura Scoala Gimnaziala Luncani Sat.Luncani, com.Margineni, jud.Bacau Bacau
Scoala Primara Lunca Ciuges Sat Ciuges,Comuna Palanca Bacau
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Orbeni comuna  Orbeni Bacau
SCOALA GIMNAZIALA SASCUT SASCUT BACAU
Scoala Gimnaziala "Ciprian Porumbescu" Comanesti Bacau
Scoala Gimnaziala Nr . 1 Manastirea Casin com. Manastirea Casin Bacau
SCOALA GIMNAZIALA FILIPESTI  FILIPESTI BACAU
Colegiul National "O. Goga" - Scoala Gimnaziala nr. 2 Chet Marghita Bihor
Scoala Gimnaziala "Ioan Slavici", Oradea Oradea Bihor
Liceul Teoretic Nicolae Jiga Tinca Tinca Bihor
Centrul Scolar de Educatie Incluziva Beclean Beclean Bistrita-Nasaud
Scoala Gimnaziala Mihai Eminescu Nasaud Nasaud Bistrita-Nasaud
Scoala Gimnaziala "Artemiu Publiu Alexi'' Singeorz-Bai Bistrita-Nasaud
Colegiul National "Petru Rares" Beclean Beclean Bistrita-Nasaud
Scoala Gimnaziala Grigore Silasi Beclean Beclean Bistrita-Nasaud
Scoala Gimnaziala Nr.1 Dobirceni Comuna Dobirceni Botosani
Scoala Gimnaziala NR.1 STAUCENI STAUCENI BOTOSANI
Scoala Gimnaziala Nr.1 Stiubieni Stiubieni Botosani
Scoala Gimnaziala Nr. 7 Botosani Botosani Botosani
Scoala Gimnaziala "Octav Bancila " Corni Botosani
Liceul ,,Stefan D Luchian'' Stefanesti Stefanesti Botosani
Scoala GimnazialAƒ  "Mihu Dragomir" BrAƒila  BrAƒila 
Gradinita cu program prelungit nr.7 Braila Braila Braila
SCOALA GIMNAZIALA  DIMITRIE CANTEMIR-BRAILA BRAILA BRAILA
Scoala Gimnaziala Bertestii de Jos  Braila  Comuna Bertestii de Jos Braila
SCOALA GIMNAZIALA TRAIAN SAT URLEASCA, COMUNA TRAIAN BRAILA
Scoala Profesionala "Emil Dragan" , com. Gradistea, jud. Braila Com.Gradistea Braila
Scoala Gimnaziala Vasile Alecsandri ,Braila-structura Gradinita nr.58  Braila Braila
Scoala Mihai Viteazul Braila Braila
Scoala Gimnaziala "Ecaterina Teodoroiu" - structura Gradinita nr. 33 Braila Braila
SCOALA GIMNAZIALA ANTON PANN, BRAILA BRAILA
Scoala Gimnaziala ECATERINA TEODOROIU BRAILA Braila Braila
Colegiul Tehnic "Mircea Cristea"  Brasov Brasov
Gradinita Bucuria Copiilor-Tohan Tohanul Nou-Zarnesti Brasov
Gradinita cu Program Prelungit Sanpetru Sanpetru Brasov
Liceul Teologic Ortodox "Sf. Constantin Brancoveanu'' Fagaraas Fagaras Brasov
Liceul Teoretic "George Moroianu" Sacele Sacele Brasov
Scoala Generala  Nr. 25 Brasov Brasov Brasov
Scoala Gimnaziala Budila Localitatea Budila Brasov
Scoala Gimnaziala Harman Harman Brasov
Scoala Gimnaziala nr 1 Brasov Brasov Brasov
Scoala Gimnaziala Nr 13 Brasov Brasov Brasov
Scoala Gimnaziala Nr. 6 "Iacob Muresianu" Brasov Brasov Brasov
SCOALA GIMNAZIALA OVID DENSUSIANU FAGARAS BRASOV
Scoala Gimnaziala Recea Scoala Gimnaziala Recea Brasov
Scoala Gimnaziala Vulcan Vulcan Brasov
Scoala Gimnaziala Nr. 3, "Gheorghe Lazar", Brasov Brasov Brasov
Scoala gimnaziala nr.14 Brasov Brasov Brasov
Gradinita cu Program Normal Nr.3  Sacele Brasov
SCOALA GIMNAZIALA NR. 9 "NICOLAE ORGHIDAN'', BRASOV BRASOV BRASOV
SCOALA GIMNAZIALA "OVID DENSUSIANU", FAGARAS FAGARAS BRASOV
Gradinita cu Program Normal Budila  Comuna Budila Brasov 
Scoala Gimnaziala Nr. 3 Pompiliu Dan  Zarnesti  Zarnesti  Brasov 
Gradinita nr 280 Bucuresti Bucuresti
Liceul Teoretic Ion Barbu Bucuresti Bucuresti
Scoala Gimnaziala "Sf. Andrei" Bucuresti Bucuresti
Scoala Gimnaziala nr 62 Bucuresti Bucuresti
Scoala Gimnaziala Nr. 6 Bucuresti Bucuresti
SCOALA GIMNAZIALA NR. 99 BUCURESTI SECTOR 4 BUCURESTI
Scoala Gimnaziala Nr.67 Bucuresti Bucuresti Bucuresti
Scoalaƒ Gimnaziala Nr.195 Bucuresti Bucuresti Bucuresti
Scoala gimnaziala nr 46 Bucuresti Bucuresti
Scoala Gimnaziala Nr. 78 Bucuresti Bucuresti Bucuresti
Scoala Gimnaziala Numarul 206 Bucuresti Bucuresti
Scoala Gimnaziala Ienachita Vacarescu Bucuresti sector 4 Bucuresti sector 4 Bucuresti
Graƒdinita cu program normal "Zambet de copil" Clondiru Clondiru, comuna Ulmeni Buzaƒu
Scoala GimnazialAƒ  CosteSti CosteSti BuzAƒu
COLEGIUL ECONOMIC BUZAU BUZAU BUZAU
Colegiul Tehnic Buzau Buzau Buzau
Graƒdinita cu Program Normal Naeni Comuna Naeni Buzau
Gradinita cu Program Normal Maxenu, Tintesti Sat Maxenu, comuna Tintesti Buzau
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 1 BUZAU BUZAU BUZAU
Gradinita cu program prelungit nr.10 Buzau Buzau Buzau
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV IOLANDA BALAS SOTER BUZAU BUZAU BUZAU
SCOALA  GIMNAZIALA  AMARU AMARU  BUZAU
Scoala Gimnaziala "Dumitru I. Ionescu"  Comuna Calvini Buzau
Scoala Gimnaziala "General Grigore Bastan", Buzau Buzau Buzau
Scoala Gimnaziala "Prof. Constantin Dinca" Ulmeni Ulmeni Buzau
Scoala Gimnaziala Amaru Amaru Buzau
Scoala Gimnaziala General Grigore Bastan Buzau Buzau Buzau
Scoala Gimnaziala Gerorge Emil Palade Buzau Buzau Buzau
Scoala Gimnaziala Hales Sat Hales, Comuna Tisau Buzau
Scoala Gimnaziala Naeni  Comuna Naeni Buzau
Scoala Gimnaziala Nr.1,Padina,Buzau Com.Padina Buzau
SCOALA GIMNAZIALA NR.7 BUZAU BUZAU BUZAU
Scoala Gimnaziala Pitulicea Sat Pitulicea, Comuna Glodeanu Sarat Buzau
SCOALA GIMNAZIALA PODGORIA PODGORIA BUZAU
SCOALA GIMNAZIALA SCURTESTI SAT SCURTESTI, COMUNA VADU PASII BUZAU
Scoala Gimnaziala Scurtesti, Vadu Pasii Sat Scurtesti, comuna Vadu Pasii Buzau
Gradinita cu program prelungit nr. 1 Buzau BUZAU BUZAU
SCOALA GIMNAZIALA "GHEORGHE  HARITON "    COMUNA SAHATENI  BUZAU
SCOALA GIMNAZIALA COSTESTI COSTESTI BUZAU
ScoalAƒ Gimnaziala Merei, Buzau Merei Buzau
Gradinita cu Program Normal Maxenu din cadrul Scolii Gimnaziale Maxenu Maxenu Buzau
Scoala Gimnaziala Manzalesti Manzalesti Buzau
Liceul Tehnologic,  Pogoanele Pogoanele Buzau
SCOALA GIMNAZIALA NR. 7 BUZAU BUZAU BUZAU
SCOALA GIMNAZIALA ZIDURI ZIDURI BUZAU
Scoala Gimnaziala Pietroasele-Structura Saringa Sat Saringa, Comuna Pietroasele Buzau
Liceul cu Program Sportiv "Iolanda Balas Soter" Buzau Buzau
LICEUL TEHNOLOGIC RUSETU RUSETU BUZAU
Gradinita cu program prelungit " Bobocei din Micro III" Buzau Buzau Buzau
LICEUL TEORETIC POGOANELE oras Pogoanele BUZAU
Scoala cu clasele I/IV Pietroasele Comuna  Pietroasele BUZAU
Scoala Gimnaziala Nr. 1, Padina, Buzau Padina Buzau
SCOALA GIMNAZIALA PIETROASELE PIETROASELE BUZAU
LICEUL TEORETIC RADU VLADESCU-PATARLAGELE ORAS PATARLAGELE BUZAU
SCOALA GIMNAZIALA NR 11 BUZAU BUZAU BUZAU
Scoala gimnaziala comuna Cislau Localitate Cislau Buzau
Scoala Generala Lunca-Pripor, structura Gradinita cu Program Normal "Raza de soare" oras Nehoiu Buzau
Scoala Gimnaziala "Vasile Voiculescu" Parscov Buzau
Liceul cu Program Sportiv ,,Iolanda Balas Soter" Buzau Buzau
LICEUL TEORETIC ORA? POGOANELE ORA? POGOANELE BUZă‚U
LICEUL TEHNOLOGIC NR 1 FUNDULEA FUNDULEA CALARASI
Scoala Gimnaziala "George Valsan`` Independenta Independenta Calarasi
Scoala Gimnaziala "Spiru Haret" Oltenita Oltenita Calarasi
Scoala Gimnaziala Nicolae Titulescu  Calarasi Calarasi
SCOALA GIMNAZIALA MIHAI VITEAZUL  CALARASI CALARASI CALARASI
G. P. N. NR.2, Crâgu,  din cadrul  Scolii Gimnaziale " Mircea Nedelciu", Fundulea Calarasi
Scoala Gimnaziala Nicolae Titulescu Calarasi Calarasi Calarasi
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Valea Argovei Calarasi
SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 VALEA ARGOVEI COMUNA VALEA ARGOVEI CALARASI
Scoala gimnaziala ,,Spiru Haret" Oltenita Oltenita Calarasi
Scoala gimnaziala "Dragos Marin" Comuna Stefan cel Mare  Calarasi 
Scoala Gimnaziala Romul Ladea Oravita Oravita Caras Severin
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.4  CARANSEBES CARAS- SEVERIN
COLEGIUL NATIONAL "TRAIAN LALESCU"  RESITA CARAS-SEVERIN
Scoala Gimnaziala "Romul Ladea" Oravita Oravita Caras-Severin
S˜coala Gimnaziala  Nicolae Titulescu Caƒlaƒrasi  Municipiul Caƒlarasi  Calarasi 
CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA CLUJ-NAPOCA CLUJ
Gradinita cu program prelungit Casuta Povestilor Cluj-Napoca Cluj
Sacoala Gimnaziala Moldovenesti, Scoala Primara Badeni Sat Badeni, Comuna Moldovenesti Cluj
Scoala Gimnaziala Caianu, Structura Vaida-Camaras sat Vaida-Camaras, Comuna Caianu Cluj
Scoala Gimnaziala Camarasu Sat Camarsu,Comuna Camarasu Cluj
Scoala Gimnaziala Garbau Garbau Cluj
Scoala Gimnaziala Nr.1 Gherla Gherla Cluj
Scoala Gimnaziala Caianu Structura Vaida-Camaras   Vaida-Camaras, Comuna Caianu Cluj
Colegiul Nasional " Kemal Ataturk" Medgidia Constansa
Liceul Tehnologic Ion Podaru Ovidiu Constansa
Liceul Tehnologic `Dragomir  Hurmuzescu` Medgidia Medgidia Constanta
Scoala Gimnaziala "Constantin Brancusi'' MEDGIDIA Constanta
Scoala Gimnaziala Nr 12 "B.P.Hasdeu" Constanta Constanta Constanta
Scoala Gimnaziala Nr. 11 Dr C-tin Angelescu Constanta Constanta Constanta
Liceul Tehnologic Ciobanu Ciobanu Constanta
Liceul Teoretic "Emil Racovita" Techirghiol Techirghiol Constanta
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUMINITA LUMINA CONSTANTA
Graƒdinita cu Program Prelungit Nr.3 Valu lui Traian Constanta  Valu lui Traian  Constanta 
Liceul de arte "Plugor Sandor" Sfantu Gheorghe Covasna
Scoala Gimnaziala COMENIUS- Bretcu Bretcu Covasna
Scoala Gimnaziala Zabratau Zabratau Covasna
Scoala Gimnaziala "Nicolae Russu" Sita-Buzaului/structura- Scoala Gimnaziala Zabratau Zabratau Covasna
Scoala Gimnaziala "TUROCZI MOZES '' Tg.Secuiesc Tg. Secuiesc Covasna
Gradinita de Copii Gulliver cu Program Prelungit Sfintu Gheorghe Covasna
Scoala Gimnazialllaƒ Gura Ocnisei, structura Adanca Sat Adanca, Comuna Gura Ocnisei Dambovisa
SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 ELENA DONICI CATACUZINO  PUCIOASA  DAMBOVITA
Scoala Gimnaziala " Dr. Mioara Mincu"- Contesti; Structura: Balteni Balteni Dambovita
Scoala Gimnaziala Darmanesti Comuna Darmanesti Dambovita
Scoala Gimnaziala Diaconu Coresi Fieni Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA GURA OCNITEI  COM GURA OCNITEI DAMBOVITA
Scoala Gimnaziala Gura Ocnitei, structra Adanca Sat Adanca, Comuna Gura Ocnitei Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA IANCU VACARESCU COMUNA VACARESTI DAMBOVITA
Scoala Gimnaziala Manesti Manesti Dambovita
Scoala Gimnaziala Nr. 2 Picior de Munte Boboci Sat Picior de Munte, Comuna Dragodana Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA NR.2TITU-TARG TITU DAMBOVITA
Scoala Gimnaziala Persinari Persinari Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA RASCAETI RASCAETI DAMBOVITA
Scoala Gimnaziala Speciala Targoviste Targoviste Dambovita
Scoala Gimnaziala Tudor Vladimirescu Targoviste Targoviste Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA VISINESTI VISINESTI DAMBOVITA
Scoala Gimnaziala Vulcana Pandele  Gura Vulcanei Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA, NR. 2 TITU-TARG TITU DAMBOVITA
Scoala Gimnaziala"Dora Dalles''Bucsani,Structura:Scoala Primara Racovita Sat Racovita,Comuna Bucsani Dambovita
Scoala Gimnazialaƒ Nr.2 Picior de Munte Boboci Sat Picior de Munte, Comuna Dragodana Dambovita
Scoala Gimnazialaƒ Visinesti Visinesti Dambovita
Scoala Primara Racovita Sat Racovita,Comuna Bucsani Dambovita
Scoala Ulmi - Structura I.C. Viisoara Sat Viisoara, Comuna Ulmi Dambovita
Scoalaƒ Gimnaziala Costestii din Vale, Dambovita Com. Costestii din Vale  Dambovita
Scoala Gimnaziala Lucieni Sat Lucieni,Comuna Lucieni Dambovita
Scoala Gimnaziala " Smaranda Gheorghiu" Targoviste Dambovita
Scoala Gimnaziala "Tudor Vladimirescu" Targoviste Targoviste Dambovita
Liceul Tehnologic Voinesti Voinesti Dambovita
Scoala Gimnaziala Tudor Vladimirescu Targoviste Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA COSTESTII DIN VALE STRUCTURA MERISU LOC. COSTESTII DIN VALE DAMBOVITA
Scoala Gimnaziala Marginenii de Sus Sat Marginenii de Sus, Comuna Darmanesti Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA COSTESTII DIN VALE COSTESTII DIN VALE DAMBOVITA
Gradinita cu program normal-Lucieni Sat.Lucieni Com.Lucieni Dambovita
Scoala Gimnaziala Profesor Ilie Popescu Nr.1-Structura Gradinita cu program normal Nr.1 Comuna Sotanga Dambovita
Scoala Gimnaziala Suta-Seaca Sat Suta - Seaca, Comuna Raciu Dambovita
Scoala Gimnaziala Matei Basarab Targoviste Targoviste Dambovita
Scoala Gimnaziala "Dora Dalles" Bucsani -Structura Scoala Gimnaziala Habeni Sat Habeni, Comuna Bucsani Dambovita
Gradinita Nr 14 Targoviste Targoviste Dambovita
Scoala Gimnaziala Finta -Structura Scoala Gimnaziala Gheboaia Gheboaia Dambovita
SCOALA GIMNAZIALa‚ "MIHAI VITEAZUL" TĂRGOVISTE TĂ‚RGOVISTE DĂ‚MBOVIsA
Scoala Gimnaziala "Elena Farago" Craiova Craiova Dolj
SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI VITEAZUL' CRAIOVA CRAIOVA DOLJ
SCOALA GIMNAZIALA ELENA FARAGO CRAIOVA CRAIOVA DOLJ
SCOALA GIMNAZIALA CASTRANOVA LOCALITATEA CASTRANOVA DOLJ
Scoala Gimnaziala Orodel Comuna Orodel Dolj
Scoala Gimnaziala Predesti comuna Predesti Dolj
ASOCIATIA "Centrul Educational pentru Resurse, Formare, Integrare si Dezvoltare" CRAIOVA DOLJ
Graƒdini?a cu Program Prelungit nr. 9 Gala?i Galati Galati
Gradinita P.P. "LICURICI" GALAsI GALASI GALATI
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare" Galati  Galati,  Galati
Casuta Strumfilor- After School Galati Galati
Graƒdinita Program Normal Nr .1 Slobozia Conachi Comuna Slobozia Conachi Galati
Gradinita  Program Normal nr 1Slobozia Conachi  Comuna. Slobozia Conachi Galati
Gradinita "Mugurel" Galati Galati
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL "IOAN NENITESCU" GALATI GALATI GALATI
Gradinita Ion Creanga  Galati Galati
Scoala Gimnaziala " Dimitrie Luchian" Piscu Galati
Scoala Gimnaziala "General Dumitru Damaceanu" Cosmesti Galati
Scoala Gimnaziala "Iorgu Iordan" Tecuci Galati
Scoala Gimnaziala "Sfantul Grigorie Teologul "Galati Galati Galati
Scoala gimnaziala "Iulia Hasdeu'', Galati Galati Galati
SCOALA GIMNAZIALA "MARIA GRECU" SAT. ODAIA MANOLACHE, COM. VINATORI GALATI
SCOALA GIMNAZIALA "TUDOR PAMFILE"TEPU TEPU GALATI
SCOALA GIMNAZIALA DAN BARBILIAN GALATI GALATI GALATI
Scoala Gimnaziala Dimitrie Sturdza Tecuci TECUCI GALATI
SCOALA GIMNAZIALA ELENA DOAMNA TECUCI TECUCI GALATI
Scoala Gimnaziala nr. 1  Matca - Galati comuna Matca Galati
Scoala Gimnaziala Nr. 2 Liesti Liesti Galati
Scoala Gimnaziala Nr. 22 Galati Galati Galati
Scoala Gimnaziala Nr. 28  Galati Galati
Scoala Gimnaziala Nr. 29 Galati Galati Galati
Scoala Gimnaziala Nr.1 Draganesti Draganesti Galati
Scoala Gimnaziala nr.1 Tulucesti ComunaTulucesti Galati
Scoala Gimnazialaƒ "Sfantul Grigorie Teologul" Galati Galati Galati
Scoala Gimnazialaƒ nr. 28 Galati Galati Galati
SCOALA PRIMARA NR 1 CHIRAFTEI, GALATI SAT CHIRAFTEI, COMUNA MASTACANI GALATI
SCOALA GIMNAZIALA NR 5 GALATI GALATI
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Tulucesti judet Galati Comuna Tulucesti Galati
SCOALA GIMNAZIALA NR. 17 GALATI GALATI GALATI
Scoala Gimnaziala"Iulia Hasdeu"Galati Galati Galati
Scoala Gimnaziala "Dimitrie Sturdza''   Tecuci Tecuci Galati
Liceul teoretic Dunarea Galati Galati Galati
Gradinita cu program prelungit nr. 45 Galati Galati Galati
Gradinita cu program prelungit nr. 45  - structura a Gradinitei nr. 7 Galati Galati Galati
S˜coala Gimnazialaƒ "Stefan cel Mare" Galati Galati Galati
Scoala Gimnaziala Nr.1 Putineiu Putineiu Giurgiu
LICEUL TEHNOLOGIC "ION BARBU" GIURGIU GIURGIU GIURGIU
Scoala Gimnaziala Nr. 5 Giurgiu Giurgiu Giurgiu
Scoala Gimnaziala Nr. 7 Giurgiu Giurgiu Giurgiu
Scoala Gimnaziala "Alexandru  Stefulescu" Tg -Jiu  Gorj
Liceul Tehnologic Birsesti Tirgu- Jiu Gorj
LICEUL TEHNOLOGIC TISMANA TISMANA GORJ
LICEUL TEHNOLOGIC TISMANA - STRUCTURA GRADINITA TISMANA TISMANA GORJ
Scoala  Primaraƒ  Artanu  Negomir Gorj
Scoala Gimnaziala "Gheorghe Tatarascu" Tg-Jiu Gorj
SCOALA GIMNAZIALA ANTONIE MOGOS SAT CORNESTI, COMUNA BALESTI GORJ
Scoala Gimnaziala Nr. 3 Rovinari Rovinari Gorj
Scoala Primaraƒ Dobrita - structuraƒ a Liceului Tehnologic Constantin Sandru, Balta sat Dobrita, comuna Runcu Gorj
LICEUL TEHNOLOGIC ROSIA JIU sat ROSIA JIU, comuna FARCASESTI GORJ
Scoala Gimnaziala "Constantin Savoiu" Tg-Jiu Gorj
Liceul Tehnologic Turceni TURCENI GORJ
S˜coalaƒ Gimnaziala "Voievod Litovoi" Targu Jiu Gorj
Scoala Primara Dobrita - structura a Liceului Tehnologic Constantin Sandru, Bilta sat Dobrita, comuna Runcu Gorj
LICEUL TEHNOLOGIC TISMANA-GRADINITA TISMANA TISMANA GORJ
SCOALA GIMNAZIALA CILNIC COMUNA CILNIC GORJ
SCOALA GIMNAZIALA GODINESTI  GODINESTI  GORJ 
SCOALA GIMNAZIALA " SFANTU ANDREI"  COMUNA SARMAS HARGHITA
Liceul Teoretic "Kemény János" Topli?a Harghita
Colegiul Tehnic Mihai Viteazu  Vulcan HUNEDOARA
Scoala Gimnaziala I. D. Sirbu Petrila Petrila Hunedoara
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA CARME PETROSANI HUNEDOARA
SCOALA GIMNAZIALA CALAN CALAN HUNEDOARA
SCOALA GIMNAZIALA "FERDINAND I" MOVILA Comuna Movila Ialomita
Scoala Gimnaziala "Maica Domnului" Rosiori Ialomita
SCOALA GIMNAZIALA GIURGENI GIURGENI IALOMITA
Scoala Gimnazialaƒ Cosambesti Comuna Cosambesti Ialomita
Scoala Gimnaziala "Constantin Stefan " Albesti  Comuna Albesti  Ialomita 
Gradinita cu program prelungit nr 29 Iasi Iasi Iasi
Scoala Generala Titu Maiorescu Iasi Iasi
Scoala Gimnaziala "Colonel Constantin Langa", Miroslava sat Miroslava, Comuna Miroslava Iasi
Scoala Gimnaziala "I.Cantacuzino"_Pascani Pascani Iasi
Scoala Gimnaziala Grajduri Iasi Grajduri Iasi
SCOALA GIMNAZIALA HADIMBU  SAT HADIMBU, COMUNA MOGOSESTI  IASI
Scoala Gimnaziala Rediu Rediu Iasi
Scoala Gimnaziala Topile Topile Iasi
Scoala Gimnazialaƒ "D.D.Paƒtraƒscanu" Tomesti Iasi
Scoala Primara "Vasile Conta"Iasi IASI Iasi
Scoala Primaraƒ Ioana Iasi Iasi
Scoala Profesionala Gropnita Iasi Gropnita Iasi
Scoala Gimnaziala Alexandru cel Bun iasi IASI
Scoala Gimnaziala Chicerea Sat Chicerea, Comuna Tomesti Iasi
Liceul  Tehnologic Petru Poni Iasi Iasi Iasi
SCOALA GIMNAZIALA NICOLAE IORGA IASI IASI
Scoala Gimnaziala Iordache Cantacuzino -Pascani Pascani Iasi
Liceul Teoretic "Lascar Rosetti''  Raducaneni Iasi
Scoala Gimnaziala Mosna Mosna Iasi
Scoala Primara " Vasile Conta " Iasi Iasi Iasi
Scoala Profesionala Gropnita Gropnita iasi
Scoala Gimnaziala Costuleni  Comuna  Costuleni Iasi
Scoala Gimnaziala Valea Seaca Valea Seaca Iasi
Gradinita cu Program Prelungit Nr.5Buftea  oras Buftea Ilfov
Liceul Tehnologic "Barbu A. Stirbey"  Buftea Ilfov
Liceul Tehnologic Nicolae Balcescu  Voluntari Ilfov
Liceul cu Program Sportiv cu clasele I-XII Clinceni Clinceni Ilfov
Gradinita Nr. 1 Bragadiru Bragadiru Ilfov
Liceul Tehnologic Special "TRINITAS"Targu Frumos Loc. Targu Frumos  Iasi
Gradinita Nr.2 Cornetu, Scoala Gimnaziala Nr.1 Cornetu Comuna Cornetu Ilfov
SCOALA GIMNAZIALA IZBICENI-OLT LOCALITATEA IZBICENI OLT
s˜coala GimnazialムCicăƒrlăƒu Cicăƒrlăƒu Maeamures
Scoala Gimnazialaƒ Lucian Blaga Farca?a Faƒrcasa, Comuna Faƒrcasa Maramures
SCOALA GIMNAZIALA BAITA DE SUB CODRU Baita De Sub Codru Maramures
Scoala Gimnaziala Nichita Stanescu Baia Mare Maramures
SCOALA GIMNAZIALA NR 1 MOISEI MOISEI MARAMURES
SCOALA GIMNAZIALA SALSIG SALSIG MARAMURES
Scoala Gimnaziala Viseu de Jos Viseu de Jos Maramures
SCOALA GIMNAZIALA‚ LUCIAN BLAGA BAIA MARE BAIA MARE MARAMURES
Scoala Gimnaziala "Lucian Blaga"Farcasa Maramures Farcasa (Maramures) Maramures
Colegiul Tehnic "Aurel Vlaicu"Baia Mare Baia Mare, Maramures Maramures
Scoala Gimnaziala Nr.7 Borsa Borsa Maramures
Scoala Gimnaziala Lucian Blaga Farcasa  Farcasa  Maramures
Scoala Gimnazila Remetea Chioarului Remetea Chioarului Maramures
Scoala Gimnaziala Constantin Negreanu   Drobeta Turnu Severin Mehedinti
Scoala Gimnaziala Corlatel Comuna Corlatel Mehedinti
Scoala Gimnaziala Nr. 5 Drobeta Turnu Severin Mehedinti
SCOALA GIMNAZIALA NR.15 DROBETA TURNU SEVERIN DROBETA TURNU SEVERIN MEHEDINTI
SCOALA GIMNAZIALA GIRLA MARE GIRLA MARE MEHEDINTI
Scoala Gimnaziala Sovarna Comuna Sovarna Mehedinti
Scoala Gimnaziala Livezile Mehedinti
SCOALA GIMNAZIALA‚ RĂSTOLIŢA RĂSTOLIŢA MURES
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT ALBINUTA TARGU- MURES TARGU MURES MURES
Liceul Tehnologic"Vasile Netea'' Deda Mures
SCOALA GIMNAZIALA "FOGARASI SAMUEL'' GANESTI GANESTI MURES
Scoala Gimnaziala "Traian" Tarnaveni Mures
Scoala Gimnaziala Bagaciu Localitatea Bagaciu Mures
SCOALA GIMNAZIALA RASTOLITA RASTOLITA MURES
SCOALA GIMNAZIALA DEAJ/ SCOALA PRIMARA CAPALNA DE SUS DEAJ, sat CAPALNA DE SUS MURES
Scoala Gimnaziala Deaj Sat Deaj, Comuna Mica Mures
SCOALA GIMNAZIALA "TRAIAN", STRUCTURA: SCOALA PRIMARA "DECEBAL" MUNICIPIUL TARNAVENI - LOCALITATEA BOBOHALMA MURES
Liceul Tehnologic "Petru Maior" Reghin Reghin MureS
Scoala Gimnaziala " Iuliu Grama" Chiheru de Jos Chiheru de Jos Mures
Scoala Gimnaziala Serafim Duicu- Gradinita cu P.P.Albinuta, Tg.-Mures Tg.-Mures Mures
SCOALA GIMNAZIALA "CORNEL REGMAN" DANES MURES
Liceul Tehnologic Spiru Haret, Piatra Neam? Piatra Neamt Neamt
Scoala GimnazialAƒ Nr. 1, Comuna Cordun comuna Cordun Neamt
Gradinita CU PP NR 5 PIATRA NEAMs PIATRA NEAMs NEAMT
LICEUL TEHNOLOGIC GH. RUSET ROZNOVANU ROZNOV NEAMT
Scoala Gimnazialaƒ "Ioan Grigore Teodorescu" Ruseni – BorleĹźti sat Ruseni  comuna BorleĹźti Neamt
GRADINITA CU PP NR 5 PIATRA NEAMT PIATRA NEAMT NEAMT
Scoala Gimnaziala com. Ion Creanga  Neamt
Scoala Gimnaziala "Ioan Grigore Teodorescu" Ruseni sat Ruseni  comuna Borlesti Neamt
SCOALA GIMNAZIALA BORLESTI  BORLETI NEAMT
Scoala Gimnaziala Borlesti,Neamt Loc.Borlesti Neamt
SCOALA GIMNAZIALA BORLESTI-STRUTURA MASTACAN BORLESTI NEAMT
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Cordun sat Cordun, com. Cordun Neamt
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Pildesti-Cordun sat Pildesti, com. Cordun Neamt
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Tibucani Tibucani Neamt
Scoala Gimnaziala Prof.Gheorghe Dumitreasa Girov Girov Neamt
SCOALA GIMNAZIALA VADURI VADURI, COM. ALEXANDRU CEL BUN NEAMT
Scoala Gimnaziala Calistrat Hogas Roman Roman Neamt
Liceul Tehnologic "Spiru Haret" Piatra Neamt Piatra Neamt Neamt
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ROMAN ROMAN NEAMT
SCOALA DE ARTA "SERGIU CELIBIDACHE" ROMAN ROMAN NEAMT
Scoala de Arta " Sergiu Celibidache" Roman Neamt
Scoala Gimnaziala Nr.1 Bicaz Neamt
Colegiul National "Ionita Asan '' Caracal Olt
Gradinita cu Program Normal Nr. 3 Caracal Caracal Olt
Liceul Tehnologic Izvoarele Izvoarele Olt
Scoala Gimnaziala Dobrosloveni Dobrosloveni Olt
SCOALA GIMNAZIALA IZBICENI IZBICENI OLT
Scoala Gimnaziala Nr. 2 Caracal CARACAL OLT
Scoala Gimnaziala Obarsia Obarsia Olt
Scoala Gimnaziala Teslui Sat Cherlestii din Deal,Comuna Teslui Olt
Scoala Gimnaziala Virgil Mazilescu Corabia Olt
COLEGIUL ECONOMIC "P.S. AURELIAN" SLATINA OLT
Colegiul Ion Kalinderu-Scoala Gimnaziala "Regina Elisabeta'' Busteni Busteni - Poiana Tapului Prahova
COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE LAZAR"  PLOPENI PRAHOVA
GRADINITA P. N. "LICURICI" SCHIULESTI  SAT SCHIULESTI, COMUNA IZVOARELE PRAHOVA
Liceul Tehnologic "Constantin Cantacuzino" Baicoi Prahova
Liceul Teoretic,com.Filipestii de Padure Filipestii de Padure Prahova
Scoala Gimnaziala "Prof. Dinu Mihail Dan" Com.Tomsani, sat Magula Prahova
Scoala Gimnaziala "Sfanta Vineri" Ploiesti Ploiesti Prahova
Scoala Gimnaziala LIliesti, Orasul Baicoi Baicoi Prahova
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Mizil Mizil Prahova
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 TELEGA SAT TELEGA,COMUNA TELEGA PRAHOVA
Scoala Gimnaziala Prof. Dinu Mihail Dan Com.Tomsani, sat Magula Prahova
SCOALA GIMNAZIALA RADU STANIAN PLOIESTI PRAHOVA
SCOALA GIMNAZIALA ROMANESTI Sat Romanesti, Comuna Barcanesti Prahova
Scoala Gimnaziala Schiulesti Schiulesti, com Izvoarele Prahova
SCOALA PRIMARa‚ BUSTENARI TELEGA PRAHOVA
Scoala Gimnaziala Liliesti,Orasul Baicoi Orasul Baicoi Prahova
Scoala Gimnaziala Filipestii de Tirg Filipestii de Tirg Prahova
SCOALA GIMNAZIALA SAT MARGINENII DE JOS, COMUNA FILIPESTII DE TIRG MARGINENII DE JOS PRAHOVA
Scoala Gimnaziala Inv. Radu Ion Sat Vadu -Parlui, Comuna Albesti-Paleologu Prahova
Scoala Gimnaziala "Radu Stanian" Municipiul Ploiesti Ploiesti Prahova
SCOALA GIMNAZIALA RADU STANIAN, PLOIESTI PLOIESTI PRAHOVA
Gradinita "Sfintii Arhangheli Mihail si Gavriil" Ploiesti Prahova
Colegiul National Nicolae Iorga Valenii de Munte Prahova
Scoala  "Sfantul Nicolae " Orasul Mizil Mizil Prahova 
Scoala Gimnaziala "Mihai Eminescu" Zalaƒu Saƒlaj
Colegiul Tehnic ~Alesandru Papiu Ilarian~ Zalau Salaj
Liceul `Tehnic Alesandru Papiu Ilarian` Zalau Salaj
Scoala Gimnaziala Nr. 1 IP Cosniciu de Jos Salaj
Scoala Gimnaziala "Marcus Aurelius" Creaca Comuna Creaca Salaj
Colegiul Tehnic Alesandru Papiu Ilarian Zalau Salaj
SCOALA GIMNAZIALA  LUCIAN BLAGA - JIBOU JIBOU SALAJ 
SCOALA GIMNAZIALA CONSTANTIN BRANCOVEANU SATU MARE SATU MARE
Scoala Gimnaziala Doba Doba Satu Mare
Scoala GimnazialAƒ " Constantin Brancoveanu" Satu Mare Satu Mare Satu Mare
SCOALA GIMNAZIALA  BOTIZ Comuna Botiz Satu Mare
Scoala Gimnaziala " Balcescu Petofi" Satu Mare Satu Mare
Scoala Generala ,,Vasile Lucaciu,, Lucaceni Lucaceni,comuna Berveni Satu Mare
Colegiul Tehnic  "Alesandru Papiu Ilarian" Zalăƒu Săƒlaj
Scoala Gimnaziala Nr.46 Bucuresti Sector 2
Scoala Gimnaziala Nr.86 Bucuresti sector 3
SCOALA GIMNAZIALA NR. 128, BUCURESTI BUCURESTI SECTOR 5
COLEGIUL  TEHNOLOGIC GRIGORE CERCHEZ BUCURESTI BUCURESTI SECTOR 5
Scoala Gimnaziala " Sfantul Andrei"- Bucuresti Bucuresti Sector 6
Scola Gimnaziala "Sfintii Constantin si Elena" Bucuresti Sector 6,
Scoala Gimnaziala "Vasile Alecsandri",sector 1, Bucuresti Bucuresti sector1
Scoala Gimnaziala nr 193 Bucuresti Bucuresti Sector6
G.P.P 26  STRUCTURA G.P.N 4 SIBIU SIBIU
Gradinita Raza de Soare Medias Medias Sibiu
LICEUL TEHNOLOGIC PENTRU TRANSPORT RUTIER TIRNAVA TIRNAVA SIBIU
Scoala Gimnaziala Reuseni - Udesti Sat Reuseni, Comuna Udesti Suceava
Gradinita cu Program Normal Lizuca Falticeni Suceava
Scoala Gimnaziala "Academician Haralambie Mihaescu"Udesti Udesti Suceava
Scoala Gimnaziala "Krystyna Bochenek" Poiana Micului Suceava
Scoala Gimnaziala Bosanci sat Bosanci, comuna Bosanci Suceava
Scoala Gimnaziala Ciprian Porumbescu Ciprian Porumbescu Suceava
Scoala Gimnaziala Mihail Sadoveanu Falticeni Suceava
Scoala Gimnaziala Nicolae Stoleru Baia Baia Suceava
Scoala Gimnaziala Nr.4 Vatra Dornei Vatra Dornei Suceava
Scoala Gimnaziala Oniceni Oniceni Suceava
Scoala Gimnaziala Samson Bodnarescu GALANESTI SUCEAVA
SCOALA GIMNAZIALA SIMINICEA SUCEAVA Siminicea Suceava
Scoala Gimnaziala Voitinel Voitinel Suceava
Scoala Gimnaziala"Artur Gorovei" Bunesti Suceava
Scoala Gimnazialaƒ Samson Bodnaƒrescu Galanesti Suceava
SCOALA PRIMARA HURJUIENI DIN CADRUL SCOLII GIMNAZIALE SAMSOM BODNARESCU GALANESTI GALANESTI SUCEAVA
Colegiul de Arta Ciprian Porumbescu,Suceava Suceava Suceava
SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE STOLERU"BAIA COMUNA BAIA SUCEAVA
Scoala Primara Chiliseni Sat Chiliseni, com. Udesti Suceava
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 SUCEAVA SUCEAVA SUCEAVA
SCOALA GENERALA NR 1 VADU MOLDOVEI VADU MOLDOVEI SUCEAVA
Colegiul National "Mihai Eminescu" Suceava Suceava Suceava
Scoala Gimnaziala Todiresti  Todiresti Suceava
Scoala  Gimnaziala  "M. Sadoveanu" Falticeni Falticeni Suceava
SCOALA GIMNAZIALA "MIHAIL SADOVEANU" FALTICENI SUCEAVA
SCOALA GIMNAZIALA Balaceana Balaceana SUCEAVA 
Gradinita  cu program prelungit nr 7 Alexandria Alexandria Teleorman
Gradinita cu P.P. Nr.6 Alexandria Teleorman
Gradinita cu Program Normal Mavrodin Mavrodin Teleorman
SCOALA GIMNAZIALA "MIRCEA CEL BATRAN" Turnu Magurele Teleorman
Scoala Gimnaziala Draganesti de Vede Draganesti de Vede Teleorman
SCOALA GIMNAZIALA DRAGANESTI DE VEDE  DRAGANESTI DE VEDE  TELEORMAN
Scoala Gimnaziala Zaharia Stancu Rosiorii de Vede  Rosiorii de Vede Teleorman
Scoala Gimnazialaƒ "Grigore Dimitrie Ghica" Peretu Teleorman
Scoala Gimnazialaƒ"Mircea cel Baƒtran"Turnu Maƒgurele Turnu Maƒgurele Teleorman
SCOALA GIMNAZIALA DRACSANI sat DRA‚CSANI, com. DRA‚CSENEI TELEORMAN
COLEGIUL TEHNIC "A. SALIGNY" ROSIORII DE VEDE ROSIORII DE VEDE TELEORMAN
Scoala Gimnaziala Bogdana Bogdana Teleorman
Scoala  Gimnaziala Vedea Vedea Teleorman
Grădinită cu PP nr 1 - Turnu Magurele Turnu Magurele Teleorman
SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORE DIMITRIE GHICA" PERETU  COMUNA PERETU TELEORMAN
CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA CONSTANTIN PUFAN TIMISOARA TIMIS
Liceul cu Program Sportiv "Banatul", Timisoara  Timisoara Timis
Liceul Pedagogic Carmen Sylva Timisoara Timisoara Timis
Liceul Teoretic Grigore Moisil Timisoara Timis
Scoala Gimnaziala "Avram Iancu",Nr. 19, Timisoara Timisoara Timis
Scoala gimnaziala Darova Darova Timis
Scoala Gimnaziala Nr 25 Timisoara Timisoara Timis
Scoala Gimnaziala nr.30 Timisoara Timis
SCOALA GIMNAZIALA REMETEA MARE Remetea Mare Timis
Scoala Gimnaziala Varias Varias Timis
Gradinita PP NR. 32 TIMISOARA TIMIS
SCOALA GIMNAZIALA "TAKE IONESCU" TIMISOARA TIMISOARA TIMIS
Scoala Gimnaziala nr.25 Timisoara Timis
Gradinita cu Program  Prelungit nr. 32 Timisoara Timisoara Timis
Scoala Gimnaziala Nr 18 Timisoara Timisoara Timis
Gradinita cu Program Prelungit Numarul 11 Timisoara Timisoara Timis
SCOALA GIMNAZIALA NR.3 LUGOJ LUGOJ TIMIS
Liceul Tehnologic Petre Mitroi Biled Timis comuna Biled Timis
Gradinita Planeta Piticilor Timisoara  Timisoara  Timis 
Liceul Tehnologic "Vasile Bacalu" Mahmudia Tulcea
Scoala Gimnaziala Jijila  Jijila Tulcea
Scoala Gimnaziala Elena Doamna Tulcea  Tulcea  Tulcea
Scoala Gimnaziala Nicolae Balcescu, Dragasani,  Dragasani Valcea
Scoala Gimnaziala, sat Mologesti Lalosu Valcea
Liceul  Constantin  Brancoveanu Horezu Valcea
C.N.I. "Matei Basarab" Ramnicu-Valcea  Ramnicu-Valcea  Valcea
Scoala Gimnaziala Valea Mare  Babeni sat Valea Mare Valcea
Seminarul Teologic Liceal Ortodox " Sfantul Nicolae ", Ramnicu Valcea Ramnicu Valcea Valcea
Scoala Gimnaziala, sat Bungetani Fauresti Valcea
SCOALA GIMNAZIALA NR. 1-VALENI COMUNA VALENI VALENI
SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN ROTARU" TARZII  SAT TARZII, COMUNA OLTENESTI  VASLUI
SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORE S RAILEANU" VINETESTI SAT VINETESTI, COMUNA OLTENESTI  VASLUI
Scoala Gimnaziala "M. C. Epureanu"  Barlad Vaslui
Scoala Gimnaziala "Principesa Elena Bibescu" Barlad Barlad Vaslui
SCOALA GIMNAZIALA "DIMITRIE NEGRUTIU" POGONESTI COMUNA POGONESTI VASLUI
Scoala Gimnaziala "Stroe S.Belloescu"  Barlad Vaslui
Scoala Gimnaziala Mihail Sadoveanu Vaslui Vaslui Vaslui
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 ZORLENI SAT ZORLENI VASLUI
SCOALA GIMNAZIALA"STROE S.BELLOESCU" BARLAD VASLUI
Scoala Gimnaziala ƒElena Cuza Vaslui Vaslui Vaslui
Scoala GimnazialAƒ Mihail Sadoveanu Vaslui Vaslui Vaslui
Centrul Scolar de Educatie Incluziva "Elisabeta Polihroniade" Vaslui Vaslui Vaslui
Liceul Tehnologic Ghenuta Coman Murgeni Vaslui
Scoala Gimnaziala Nr.1, Sat Garceni Garceni Vaslui
SCOALA GIMNAZIALA NUMARUL 1-VALENI COMUNA VALENI VASLUI
Scoala Generala Ranzesti Sat.Ranzesti, Comuna Falciu Vaslui
Scoala Gimnaziala EPISCOP IACOV ANTONOVICI Barlad Vaslui
Scoala Giimnaziala Golesti Vrances Golesti Vrancea
Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu" Dumbraveni Dumbraveni Vrancea
Scoala Gimnaziala Homocea Homocea Vrancea
Scoala Gimnaziala Nr. 3 Focsani Focsani Vrancea
Scoala Gimnaziala Petrache BlAndu sat Ciuslea, Comuna Garoafa Vrancea
Scoala Gimnaziala Pufesti Pufesti Vrancea
Scoala Gimnaziala Tataranu sat Tataranu, Comuna Tataranu Vrancea
SCOALA GIMNAZIALa‚ RUGINESTI COMUNA RUGINESTI VRANCEA
SCOALA PRIMARA COSTISA SAT COSTISA, COMUNA HOMOCEA VRANCEA
Scoala  Gimnaziala lespezi  Sat Lespezi, Comuna Homocea Vrancea
Scoala Gimnaziala Paulesti Paulesti Vrancea
Scoala Gimnaziala "Ion Basgan"  Focsani Vrancea
SCOALA GIMNAZIALA RUGINESTI RUGINESTI VRANCEA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIUSLEA Sat Ciuslea VRANCEA
LICEUL PEDAGOGIC "SPIRU HARET" FOCSANI VRANCEA
Liceul Simion Mehedinti Comuna vidra Vrancea
Gradinita nr.2 Gagesti Sat Gagesti,Comuna Bolotesti Vrancea
Liceul Teoretic ,,Grigore Gheba" Dumitresti Vrancea
Scoala Gimnaziala Cindesti Dumbraveni Vrancea
SCOALA GIMNAZIALA  FITIONESTI FITIONESTI Vrancea
Scoala Gimnaziala Gasesti Gagesti Vrancea
Liceul Tehnologic Retezat Uricani Uricani Hunedoara