Faci deja parte din proiect?

CONTUL MEU

sau

ÎNREGISTREAZĂ-TE

Lista Școlilor înscrise în Proiectul Eco Junior





Școli înscrise în 2015:



Nume Scoala Judet
ŞCOALA GIMNAZIALĂ CĂIUŢI    BACĂU
COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZU  HUNEDOARA
GPN Chiojdu din cadrul Scoalii Gimnaziala Constantin C. Giurescu Chiojdu BUZAU
Liceul de Arte "Dinu Lipatti" Pitesti
Scoala  Gimnaziala 'Matei Basarab' Pitesti Pitesti
Scoala Gimnaziala ,,Dimitrie Negrutiu" Pogonesti Vaslui
SCOALA GIMNAZIALA BALILESTI  Arges
LICEUL TEHNOLOGIC ,,OVID DENSUSIANU'' HUNEDOARA
Scoala Gimnaziala Nr 1  Suceava
Scoala Gimnaziala "I.L.Caragiale" Arges
Liceu Tehnologic I.C.Petrescu  Arges
Colegiul Tehnic Forestier Predati la ciclul: Liceu Materia Predata Prahova
Scoala Gimnaziala "Voievod Litovoi" Gorj
LICEUL TEHNOLOGIC "ION BARBU" GIURGIU
LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO TARGOVISTE  DAMBOVITA
Şcoala Gimnazială Gologanu  Vrancea
Scoala Gimnaziala Sovarna Hunedoara
Asociatia Little Arts  Gorj
SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 ROVINARI  Gorj
Scoala Gimnaziala Botiz Satu Mare
SCOALA GIMNAZIALA NR.78 Bucuresti
Scoala Gimnaziala Vulcan  Brasov
Liceul Tehnologic "Alexandru Macedonski" Dolj
Şcoala Gimnazială "Grigore Dimitrie Ghica" Peretu, Teleorman  Teleorman
SCOALA GIMNAZIALA DIMITRIE CANTEMIR-BRAILA  Braila
SCOALA GIMNAZIALA Nr. 1 GARA BANCA  Vaslui
SCOALA GIMNAZIALA NR.2 TITU-TARG  Dambovita
Scoala Gimnaziala  Tamaseni Neamt
Liceul Teoretic ”George Moroianu” Brasov
Scoala Gimnaziala Grigore Silasi Beclean  Bistrita-Nasaud
Colegiul Naţional "Mihai Eminescu" Suceava  Suceava
Scoala Gimnaziala ,,Artemiu Publiu Alexi''  Bistrita-Nasaud
Scoala Gimnaziala Urechesti din Judetul Bacau Vrancea
Scoala Gimnaziala "Ion Creanga" Suceava  Suceava
Scoala Gimnaziala Coronini  Caras Severin
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 PILDESTI  Neamt
SCOALA GIMNAZIALA RUGINESTI  Vrancea
Scoala Gimnaziala Nr 2 Liesti  Galati
Colegiul Tehnic Mecanic Grivita  Bucuresti
Scoala Gimnaziala nr. 3, Focsani  Vrancea
SCOALA GIMNAZIALA NR. 5 PIATRA NEAMT  Neamt
Școala Gimnazială „Iancu Văcărescu”- Văcărești, Structura Bungetu Dambovita
Școala Gimnazială Gura-Ocniței, Structura Adânca  Dâmbovița
Școala Gimnazială Gura-Ocniței, Structura Săcuieni Dambovita
COLEGIUL TEHNIC AUREL VLAICU  Maramures
Scoala"Mihai Viteazul  Teleorman
Scoala Gimnaziala Mihai Eminescu  Teleroman
SCOALA GIMNAZIALA ROMUL LADEA  Caras Severin
Scoala Gimnaziala Avram Iancu Maramures
Scoala Gimnaziala Elena Doamna Galati
SCOALA GIMNAZIALA ,,MARIA GRECU,,  Galati
Colegiul Economic "P.S Aurelian" Olt
Scoala Gimnaziala "Sorin Titel" Margina Timis
Scoala Gimnaziala Cicirlau  Maramures
Colegiul Tehnic "A. Saligny" Teleorman
Scoala Gimnaziala Manastirea Humorului, Structura Krystyna Bochenek, Poiana Micului Suceava
Scoala Gimnaziala nr 62  Bucuresti
Scoala Gimnaziala  Homocea Vrancea
Scoala Gimnaziala Nitchidorf  Timis
Scoala Gimnaziala Virgil Mazilescu  Olt
G.P.N. CRANGU-FUNDULEA  din cadrul Școlii Gimnaziale Mircea Nedelciu Calarasi
Liceul Tehnologic "Sfantul Gheorghe" Mures
SCOALA GIMNAZIALA CORLATEL  Mehedinti
Scoala nr. 29 din Galati Galati
ȘCOALA GIMNAZIALA NR.1 BÂRSĂNEȘTI  Bacău
Scoala Gimnaziala Daneasa  Olt
Liceul Tehnologic Adjudeni  Neamt
Gradinita cu Program Prelungit Nr. 4 Buzau Buzau
SCOALA GIMNAZIALA TARTASESTI  Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA VISINESTI  DAMBOVITA
SCOALA GIMNAZIALA LUCIENI  Dambovita
Liceul de Arte "Ionel Perlea" Slobozia
SCOALA GIMNAZIALA NR. 11  Buzau
Scoala Gimnaziala Artur Gorovei Bunesti Suceava
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOSANCI  Suceava
SCOALA GIMNAZIALA MARPOD  Sibiu
Scoala Gimnaziala Mihail Sadoveanu Galati  Galati
ŞCOALA GIMNAZIALĂ STÎNCENI  Mures
Scoala Gimnaziala Caianu Structura Vaida Cluj
Școala Gimnazială G-ral Grigore Baștan  Buzau
Scoala Gimnaziala George Valsan Independenta Calarasi
SCOALA GIMNAZIALA COSTACHI CIOCAN  Bacau
Scoala Gimnaziala "Gh. Hariton" Buzau
SCOALA ,,C-TIN GH. MARINESCU" GALATI  Galati
Scoala Gimnaziala"I.Cantacuzino" Pascani
Scoala Gimnaziala Nr. 5  Giurgiu
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MAICA DOMNULUI” ROȘIORI -IALOMIȚA  Ialomita
SCOALA GIMNAZIALA NR.15  MEHEDINTI
Şcoala Gimnazială Dărmăneşti  Dambovita
Școala Gimnazială Luncani, Structură a Școlii Gimnaziale Al.Piru, Mărgineni  Bacau
Scoala Gimnaziala, ,,Inv. Clementa Beschea'' Capatanesti Buzau
Liceul cu Program Sportiv Iolanda Balas Soter Buzau  Buzau
Scoala Gimnaziala George Emil Palade  Buzau
Scoala Gimnaziala Nr.1 Budeasa Mare  Arges
Scoala Gimnaziala Nr.1, Ramnicu Sarat  Buzau
SCOALA GIMNAZIALA IZBICENI  din cadrul G.P.N. IZBICENI  Olt
: ȘCOALA GIMNAZIALĂ ZIDURI  Buzau
Liceul Teoreticdin Orasul Azuga Prahova
Scoala Gimnaziala Garvan  Tulcea
Scoala Gimnaziala Harman  Brasov
Școala Gimnazială " Sf. Andrei" Bucuresti
ŞCOALA GIMNAZIALĂ FOGARASI SAMUEL  MUREŞ
: Scoala Primara Lunca Ciughes  Bacau
SCOALA GIMNAZIALA CAIUTI  Bacau
Scoala Gimnaziala Cosambesti, Ialomita  Ialomita
Grădinița cu Program Prelungit nr. 9 Galați  Galati
Scoala Gimnaziala " Constantin Savoiu" Gorj
SCOALA GIMNAZIALA NR. 10  Bacau
Scoala GIMNAZIALA NR. 28  Galati
Liceul Teoretic Mircea Eliade  Hunedoara
Scoala Gimnaziala Reuseni din cadrul Scolii Gimnaziale " ACADEMICIAN HARALAMBIE MIHAESCU" UDESTI  Suceava
Scoala Gimnaziala "Constantin Brancoveanu" Satu Mare Satu Mare
Școala Gimnazială Păulești  Vrancea
Scoala cu clasele I-IV Mesesenii de Jos din cadrul Scolii Gimnaziala nr. 1 Aghires Salaj
Scoala Gimnaziala "Dumitru I. Ionescu" Calvini  Bacau
Scoala Primara ,,Vasile Conta”, din cadrul Scolii Gimnaziale ,,Vasile Conta” Iasi
Şcoala Gimnazială ,,Emil Racoviţă" Bacău
Scoala Gimnaziala nr. 1 Voluntari Ilfov
Scoala Gimnaziala Schiulesti din cadrul Scoala Gimnaziala "Traian Savulescu" Izvoarele Prahova
Scoala Gimnaziala George Cosbuc  Maramures
Colegiul Bilingv George Cosbuc  Ilfov
Scoala Gimnazială Elena Cuza Vaslui Vaslui
Școala Gimnazială nr. 1 Roșia  Bihor
Scoala Gimnaziala Constantin Brancoveanu  Satu Mare
SCOALA GIMNAZIALĂ  DRAGĂNEŞTI DE VEDE  Teleorman
SCOALA NR 7 BUZAU Buzau
SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 CIOFRANGENI  Arges
Școala Gimnazială Nr.1 Gherla, Jud.Cluj Cluj
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ MIHAIL ARMENCEA” ADJUD Vrancea
Scoala Gimnaziala "Gheorghe Petrascu" Galati
Școala Gimnazială ”Ștefan cel Mare” Focșani  Vrancea
Scoala Gimnaziala "Dr.Ioan Mihalyi de Apsa" Maramures
Scoala Gimnaziala Sfintii Constantin si Elena  Bucuresti
Școala Gimnazială Nr.1 Drăgănești  Galati
Scoala Gimnaziala nr.99 Bucuresti Bucuresti
SCOALA GIMNAZIALA DOBA  Satu Mare
Scoala Gimnaziala Nr.1 Stiubieni  Botosani
ŞCOALA GIMNAZIALĂ JIJILA  Tulcea
Structura Săsar din cadrul Școlii Gimnaziale Recea Maramures
Gradinita ”I.I.Mironescu” din cadrul Scolii  Gimnaziale ”I.I.Mironescu” Tazlau Neamt
Scoala Gimnaziala Nr. 16 TAKE IONESCU Timisoara  Timis
Liceul Tehnologic ,,Ctin Cantacuzino" Baicoi  Prahova
Scoala Gimnaziala nr 2 Chet din cadrul Colegiul National "O. Goga" Marghit Bihor
Școala Gimnazială Mihai Eminescu Năsăud  Bistrita-Nasaud
LICEUL TEHNOLOGIC ,,VASILE NETEA" MURES
LICEUL DE ARTE MARAMURES
Scoala Gimnaziala Valea Lunga Dambovita
Scoala Gimnaziala Cosâmbești, Ialomița  Ialomita
Scoala Gimnaziala Borlesti Neamt
Casuta Strumfilor - After school   Galati
Scoala Gimnaziala "Mihai Viteazul" Targoviste Dambovita
Colegiul Tehnic " Anghel Saligny" Bacau  Bacau
Şcoala Gimnazială Hăbeni din cadrul Şcoalii Gimnaziale "Dora Dalles" Bucşani  Dambovita
Scoala Gimnaziala Podgoria  Bacau
SCOALA GIMNAZIALA  Bacau
Gradinita „ARANYALMA” Harghita
Şcoala Gimnazială, Nr.9 Maramures
Scoala Gimnaziala Nr.1 Bistrita  Bistrita-Nasaud
Scoala Gimnaziala ,, George Cosbuc" Maramures
Gradinita P.P.Nr.25 Maramures
Scoala Gimnaziala ''Ion Rotaru" Valea lui Ion  Bacau
Scoala Gimnaziala Balaceana, Com.Balaceana, jud.Suceava Suceava
Scoala Gimnaziala Izvoru-Dulce din cadrul Scolii Gimnaziale Merei  Buzau
SCOALA GIMNAZIALA BALACEANA  Suceava
Scoala Gimnaziala Rastolita Mures
Colegiul National de Informatica " Matei Basarab " Valcea
Școala Gimnazială "Dimitrie Sturdza'' Galati
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL "ALEXIU BERINDE" Maramures
Colegiul Tehnic General Gheorghe Magheru Gorj
SCOALA GIMNAZIALA PIETROASELE  Buzau
Scoala Gimnaziala Castranova  Dolj
SCOALA  GIMNAZIALA  PETIA din cadrul SCOLII GIMNAZIALE  ,,ARTUR  GOROVEI,,  BUNESTI Suceava
Scoala Gimnaziala Salcea  Suceava
Liceul Teoretic "Dunarea", Galati  Galati
Liceul Tehnologic Nr. 1, Maracineni  Arges
GPP TURT din cadrul LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" TURT Satu Mare
Scoala Gimnaziala ”Simion Barnutiu” Zalau  Salaj
LICEUL TEHNOLOGIC PENTRU TRANSPORT RUTIER TÎRNAVA  Sibiu
Scoala Gimnaziala Diaconu Coresi Dambovita
Şcoala Gimnazială Tudor Vladimirescu  Dambovita
Scoala Gimnaziala "Nicolae Titulescu", Calarasi  Calarasi
Scoala Gimnaziala Slimnic din cadrul Scoalii Gimnaziala Timboiesti Vrancea
Scoala Gimnaziala Gheboaia din cadrul Scoalii Gimnaziala Finta Damovita
Scoala Gimnaziala Todiresti Suceava
Scoala Primara Hurjuieni din cadrul Scolii Gimnaziale ,,Samson Bodnarescu`` Galanesti Suceava
Scoala "Ion Constaninescu" Viisoara Dambovita
Școala Gimnazială "Coresi" Dâmbovița
LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA TINCA  Bihor
Gradinita cu Program Prelungit nr.10  Maramures
SCOALA GIMNAZIALA GURA OCNITEI  Dambovita
Scoala Gimnaziala Draganesti de Vede  Teleorman
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Bicaz  Neamt
GRĂDINIȚA CU P.P. NR.1  TELEORMAN
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 BĂILEȘTI  Dolj
Școala Gimnazială Nr.1 Rovinari Gorj
Liceul Teoretic Turceni Gorj
Scoala Gimnaziala Rosiori  Braila
Scoala  Gimnaziala "Natalia Negru" Buciumeni Galati
Şcoala Gimnazială "Constantin Negreanu" Mehedinti
SCOALA  GIMNAZIALA "M. SADOVEANU" FALTICENI  Suceava
Scoala Gimnaziala "Neda Marinescu" Olt
COLEGIUL NAȚIONAL "O. GOGA" Sibiu
Scoala Gimnaziala Siminicea  Suceava
Scoala Gimnaziala nr. 25 Brasov Brasov
Scoala Gimnaziala Oniceni, judetul Suceava Suceava
SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE TITULESCU" CARACAL OLT
SCOALA GIMNAZIALA MANZALESTI  Buzau
Şcoala Gimnazială "Anghel Rugină'' Tecuci  Galati
Scoala Gimnaziala nr. 2 Chet din cadrul Colegiului National *O. Goga* Marghita jud. Bihor Bihor
Școala Gimnazială ”George Tutoveanu” Vaslui
Scoala Gimnaziala, Com. Ion Creanga, jud.Neamt  Neamt
Scoala Gimnaziala George Tutoveanu  Vaslui
Scoala Gimnaziala Buzescu  Teleorman
Scoala Gimnaziala Girbesti  Iasi
Scoala Gimnaziala ”General Grigore Bastan” Buzau
Liceul Tehnologic "Carsium" Hârșova  Constanta
Scoala Gimnaziala Radu Stanian  Prahova
Scoala Gimnaziala Viseu de Jos  Maramures
Scoala Gimnaziala nr. 7 Borsa Maramures
Școala Gimnazială Drăcșani  Teleorman
SCOALA GIMNAZIALA DAROVA  Timis
Scoala Gimnaziala Costisa  Neamt
Școala Gimnazială ”Șt. O. Iosif” Tecuci  Galati
SCOALA GIMNAZIALA ADANCA-GURA OCNITEI Dambovita
Gradinita cu Program Prelungit "Tedi" Galati
Scoala Gimnaziala ”Alexandru cel Bun” Iasi
Scoala Gimnaziala Matei Basarab Dambovita
Școala Gimnaziala Rascaeti Dambovita
GRADINITA CU P.P DIN CADRUL COLEGIULUI TEHNIC  DANUBIANA  Roman
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DARMANESTI din cadrul SCOLII GIMNAZIALE DARMANESTI Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA FOGARASI SAMUEL  Mures
Gradinita P. P. nr. 15 Focsani din cadrul Liceului "G. G. Longinescu" Focsani  Vrancea
GRADINITA TISMANA din cadrul LICEULUI TEHNOLOGIC TISMANA Gorj
Şcoala Gimnazială Nr. 3 Pompiliu Dan, Zărneşti  Brasov
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÎLNIC Gorj
SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 Lupeni Hunedoara
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR1-SAT VĂLENI  Vaslui
Colegiul Tehnic ”Alesandru Papiu Ilarian” Salaj
Școala Primară Scoposeni din cadrul Școalii Gimnazială Gorban Iasi
Scoala Gimnaziala "Turoczi Mozes" Covasna
Grădinița cu P.N. Lucieni din cadrul Școlii Gimnaziale Lucieni  Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA GRIGORE MOISIL  Satu Mare
Liceul Teoretic, Com. Filipestii de Padure Prahova
Grădinița Moi din cadrul Liceului Tehnologic Bîlteni  Gorj
Şcoala Gimnazială "Ioan Grigore Teodorescu" Ruseni  Neamt
Scola Gimnazia Nr. 6 Rm. Sarat  Buzau
Scoala Gimnaziala ”Marcus Aurelius” Creaca  Salaj
SCOALA GIMNAZIALA GARLA MARE MEHEDINTI
SCOALA GIMNAZIALA "SERBAN VODA CANTACUZINO" CALIMANESTI  Valcea
LICEUL TEHNOLOGIC ARDUD  Satu Mare
Gradinita cu Program Normal "Ioan Nenitescu" Galati Galati
Scoala Gimnaziala Liliesti, oras Baicoi din cadrul Scoalii Gimnaziale Liliesti Prahova
Scoala Gimnaziala Telesti din Ludesti Dambovita
Gradinita cu Program Normal Nr.2 Ruseni din cadrul Scolii  Gimnaziale ,,I. GR. Teodorescu" Ruseni  Neamt
Scoala  Gimnaziala Bagaciu  Mures
Grădinița cu Program Normal Nr. 1 din cadrul Școlii Gimnaziale „George Tofan” Bilca  Suceava
SCOALA GIMNAZIALA GODINESTI  Gorj
SCOALA GIMNAZIALA" VASILE VOICULESCU" PIRSCOV Buzau
SCOALA GIMNAZIALA SUTA-SEACA din cadrul P. J, RACIU  Dambovita
Gradinița cu Program Prelungit Nr. 12 din cadrul Școlii Gimnaziale Nr.5 Piatra Neamt Neamt
SCOALA GIMNAZIALA MIHAIL SADOVEANU Galati
Scoala Gimnaziala Nr. 5,  Drobeta Turnu Severin, Bld. Virciorovei, Nr. 5, Judetul Mehedinti Mehedinti
GRĂDINIIŢA CU PROGRAM NORMAL MAXENU din cadrul ŞCOLII GIMNAZIALE MAXENU Buzau
Scoala Gimnaziala "Nicolae Balcescu" Valcea
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SI PROGRAM PRELUNGIT ORASUL BAICOI  PRAHOVA
Gradinita cu Program Prelungit ''Ion Creanga" Slatina OLT
Gradinita cu Program Prelungit Albinuta din cadrul Scolii Gimnaziale serafim Duicu Mures
Liceul Teoretic "Kemény János" Harghita
SCOALA GIMNAZIALA VADURI, COM. ALEXANDRU CEL BUN, JUD. NEAMT Neamt
SCOALA GIMNAZIALA ,,ION LUCA CARAGIALE" MARAMURES
SCOALA GIMNAZIALA ''I.GR. TEODORESCU'' RUSENI Neamt
LICEUL TEHNOLOGIC TISMANA  GORJ
Scoala Gimnaziala ,,TRAIAN " MURES
Gradinita nr.58 Braila din cadrul Scoalii Gimnaziala Vasile Alecsandri Braila
LICEUL PEDAGOGIC "SPIRU HARET' VRANCEA
Scoala Gimnaziala nr. 10 Satu Mare  Satu Mare
Scoala Gimnaziala Ranzesti din cadrul `Liceul Tehnologic "D. Cantemir" Falciu VASLUI
Scoala Primara Calnaci din cadrul Liceului "Miron Cristea" Subcetate  HARGHITA
Scoala Gimnaziala nr. 1 Plataresti  CALARASI
Gradinita cu Program Prelungit nr. 6 Alexandria, Teleorman  TELEORMAN
Scoala Gimnaziala ,, Alexandru Vlahuta" NR. 8 VRANCEA
Scoala Gimnaziala Untesti din cadrul Scolii Gimnaziale "Horia Stamatin" Bogdanesti  Vaslui
Gradinita cu Program Prelungit nr 29  Iasi Iasi
ŞCOALA GIMNAZIALĂ VARIAŞ  TIMIS
Gradinita cu Program Prelungit nr. 4 Alexandria, jud Teleorman  TELEORMAN
Scoala Gimnaziala Parava  Bacau
Scoala Gimaziala Adrian Paunescu  Arges
SCOALA GIMNAZIALA "COLONEL CONSTANTIN LANGA" MIROSLAVA  Iasi
Liceul Tehnologic Vedea Arges
Scoala cu clasele I -IV, Sanovita din cadrul Scoalii Gimnaziale Ghizela TIMIS
Scoala Gimnaziala George Toparceanu  Bucuresti
SCOALA GIMNAZIALA NEGOIESTI  BACAU
SCOALA GIMNAZIALA VEDEA Rosiorii de Vede TELEORMAN
Scoala Gimnaziala "Avram Iancu" Dej Cluj
Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare" Galati  GALATI
Scoala Gimnaziala Orodel Cetate DOLJ
Scoala nr.1 Suceava Suceava
Scoala Gimnaziala Scorteni Bacau
Scoala Primara Nr. 3 Iuresti din cadrul Liceului Tehnologic Todireni Botosani
Gradinita "Voinicelul" din cadrul Scolii Gimnaziale "Sfanta Maria" Botosani  Botosani
Scoala Gimnaziala "N. Stoleru'' Baia Suceava
COLEGIUL NAȚIONAL TRAIAN LALESCU  Caras-Severin
Scoala Gimnaziala "Mihai Viteazul" Boldesti-Scaeni judetul Prahova Prahova
Gradinita cu Program Prelungit ''FANTEZIA'' COSTESTI  ARGES
Gradinita nr.3 Ardeoani din cadrul Scolii Gimnaziale Nr.1 Ardeoani  Bacau
Scoala Gimnaziala Nr. 1 , comuna Sabareni, judetul Giurgiu  Giurgiu
SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN BRANCUSI'' MEDGIDIA CONSTANTA
COLEGIUL NATIONAL "PETRU RARES" BECLEAN BISTRITA-NASAUD
Școală Gimnazial I. Heliade Radulescu  BUCURESTI
GRADINITA NR.2 GAGESTI, COM. BOLOTESTI din cadrul SCOALII GIMNAZIALE GAGESTI  VRANCEA
Scoala Gimnaziala nr.1 Zorleni  Vaslui
Gradinita P. N. nr 1 Slobozia Conachi din cadrul SCoalII GimnazialE nr 1 Slobozia-Conachi GALATI
SCOALA GIMNAZIALA "OVID DENSUSIANU" FAGARAS  Brasov
Școala Primară din cadrul Scolii Gimnaziale Costești din Vale Dambovita
Scoala Gimnaziala nr.1 Negoiesti  Bacau
SCOALA GIMNAZIALA NR.3  TARNAVENI MURES
Scoala Gimnaziala Spulber  Vrancea
Liceul Tehnologic Valea Seaca  Iasi
SCOALA GIMNAZIALA NR. 12 ”B.P.HASDEU” CONSTANTA Constanta
Scoala Gimnaziala Calatele  Cluj
Scoala Gimnaziala nr 1 Matca jud Galati  Galati
STRUCTURĂ  ŞCOALA PRIMARĂ „DECEBAL“ - BOBOHALMA din cadrul ŞCOLII GIMNAZIALE „TRAIAN“ - TÂRNĂVENI MURES
Gradinita cu Program Prelungit Nr.3 Bistrita Bistrita-Nasaud
Gradinita "Licurici" Schiulesti din cadrul Scoalii Gimnaziala "Traian Savulescu" Izvoarele Prahova
LICEUL PEDAGOGIC "CARMEN SYLVA", TIMISOARA  TIMIS
Scoala Gimnaziala Oprea Iorgulescu  Arges
SCOALA GIMNAZIALA RECEA  Brasov
Scoala Gimnaziala nr 2 Piteasca din cadrul Scolii nr 1 Ganeasa  Ilfov
Scoala Gimnaziala nr.1 Dobirceni  Botosani
Liceul Tehnologic Ghenuță Coman  Vaslui
Scoala Gimnaziala " Iuliu Grama " Chiheru de Jos  Mures
Scoala Gimnaziala Morteni  Dambovita
Gradinita cu Program Prelungit Nr.5  Mures
Liceul Tehnologic "Costache Conachi" Galati
Scoala Gimnaziala Radu Cel Mare, Gaesti  Dambovita
Liceul Teoretic Teius  Alba
Scoala Gimnaziala Nr.1 Ardeoani  Bacau
SCOALA PRIMARA CAPALNA DE SUS din cadrul SCOALII GIMANZIALA DEAJ  MURES
Scoala Primara Dejani din cadrul Scolii Gimnaziale Recea  BRASOV
SCOALA GIMNAZIALA ROMANESTI din cadrul SCOALII GIMNAZIALA GHEORGHE LAZAR PRAHOVA
Colegiul de Arta Ciprian Porumbescu, Suceava Suceava
GRADINITA din cadrul SCOLII GIMNAZIALE IEREMIA IRIMESCU STRUCTURA TIRZIA  NEAMT
Scoala Gimnaziala Filipestii de Tirg  PRAHOVA
Scoala Gimnaziala "Serban Cioculescu " Gaesti  DAMBOVITA
Scoala Gimnaziala Nr.1 Slobozia Conachi  GALATI
Gradinita cu Program Normal "Pinochio" din cadrul Scolii Gimnaziale "George Enescu" Moinesti Bacau
Scoala cu clasele I-VIII Vaduri Bistrita Neamt
GRADINNITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 7 BRAILA BRAILA
SCOALA GIMNAZIALA "GENERAL DUMITRU DAMACEANU" GALATI
Scoala Primara Ungureni din cadrul Scolii gimnaziale Albestii de Arges  ARGES
Scoala Gimnaziala Stefan cel Mare Focsani Vrancea
Scoala Gimnaziala Blajel  SIBIU
Scoala Gimnaziala  "Stroe S. Belloescu" Barlad VASLUI
GRĂDINIŢA CU PN,,SF.MARIA'', N.BĂLCESCU, BACĂU din cadrul ŞCOALII GIMNAZIALĂ,,N.BĂLCESCU'', BACĂU  BACAU
Gradinita cu Program Prelungit din cadrul Scolii Gimnaziale Sanpetru  BRASOV
Scoala Gimnaziala Regele Mihai I Bucuresti
ȘCOALA  GIMNAZIALĂ NR. 11 "DR. CONSTANTIN ANGELESCU" Constanta
Gradinita P.N., nr. 1 Piscu din cadrul Scoalii Gimnaziala nr. 1 "Dimitrie Luchian" Piscu  Galati
Scoala Gimnaziala "Mircea cel Batran" Turnu Magurele  TELEORMAN
Gradinita Nr.2 Cornetu din cadrul Scolii Gimnaziale Nr.1 Cornetu Ilfov
SCOALA GIMNAZIALA PUSTIANA din cadrul SCOALII  GIMNAZIALA  PIRJOL  BACAU
Arhiepiscopia Craiovei prin Centrul Social Multifunctional Sf. Nicolae Bucuresti (cu sediul in Str. Constantin Bosianu, nr. 28, Bucuresti) Bucuresti
Gradinita cu Program Normal Nr. 3 Sacele  Brasov
Generala .nr.40 Braila din cadrul Colegiul Ana Aslan Braila Braila
SCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI VITEAZUL" PUCIOASA Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII IMPARATI" BALTA DOAMNEI  PRAHOVA
Gradinita cu Program Prelungit "Dumbrava Minunata" IALOMITA
Scoala Gimnaziala Sf "Constantin si Elena" Bucuresti
 Școala Gimnazială George Apostu Stanisesti  BACAU
Scoala Gimnazială Urecheşti, Com. Urecheşti, jud. Bacău Bacau
Scoala gimnaziala ,,Iorgu Iordan,, Tecuci  Galati
SCOALA GIMNAZIALA NR. 128, BUCURESTI  Bucuresti
Scoala Gimnaziala nr.103 Bucuresti Bucuresti
Gradinita Raza de Soare Medias Sibiu
SCOALA PRIMARA CĂPÂLNA DE SUS, JUDETUL MURES Mures
Scoala Gimnaziala I. D. Sirbu  Hunedoara
SCOALA GIMNAZIALA,,SMARANDA APOSTOLEANU COLONESTI BACAU
Liceul Tehnologic Birsesti  GORJ
Liceul de Arte Plastice Hans Mattis- Teutsch  BRASOV
SCOALA GIMNAZIALA MIHAI EMINESCU  ARGES
Gradinita cu program prelungit nr.2 din cadrul Scolii Gimnaziale "Avram Iancu" Covasna
Liceul Tehnologic ,,Mihai Eminescu'' Suceava
Gradinita Barcanesti din cadrul Scolii Gimnaziale "Gheorghe Lazar" Barcanesti Prahova
Gradinita Disney Brasov din cadrul Asociatiei Garden Planet BRASOV
Scoala Gimnaziala ,,Zaharia Stancu” ROSIORII DE VEDE TELEORMAN
Colegiul Tehnic ALESANDRU PAPIU ILARIAN Zalau  SALAJ
Gradinita "Sfintii Arhangheli Mihail si Gavriil" PRAHOVA
Scoala Gimnaziala "Comenius" COVASNA
Scoala Gimnaziala "Ferdinand I" Movila IALOMITA
Gradinita P.N. Rachita ALBA
G.O.P Ion Creanga Medgidia Constanta
Scoala  Gimnaziala Ferdinand Constanta CONSTANTA
SCOALA GOMNAZIALA NR.1 FANTANELE CONSTANTA
Liceul Teoretic Gheorghe Vasilichi DOLJ
Scoala Gimnaziala "Mihai Viteazul" Craiova DOLJ
Gradinita nr. 45 din cadrul Gradinitei nr 7 Galati GALATI
SCOALA GIMNAZIALA BOSIA IASI
G.P.N BROSCARI din cadrul Gradinitei Broscari, Scola Gimnaziala "Ion I. Graure" Olt
Școala Gimnaziala nr. 40 Bucuresti Bucuresti
SCOALA GIMNAZIALA PIATRA SOIMULUI  NEAMT
Școala gimnazială "General Grigore Baștan" NEAMT
Gradinita cu Program Normal Luminita  Constanta
Colegiul Economic Buzau BUZAU
SCOALA GIMNAZIALA  NR.1 TELEGA  PRAHOVA
Scoala Primara "Coltul Pietrii" din cadrul Scolii Gimnaziale Siriu BUZAU
Scoala de Arte "Plugor Sandor" COVASNA
Gradinita cu P.P. Crai Nou Comanesti din cadrul Scolii Gimnaziale Ciprian Porumbescu BACAU
Gradinita cu P. P. Step by Step Galati  GALATI
SCOALA GIMNAZIALA "DUILIU ZAMFIRESCU" VRANCEA
Gradinita cu Program Prelungit Nr. 32 Timisoara  TIMIS
Scoala Gimnaziala Chicerea din Loc. Tomesti  IASI
Liceul Tehnologic Jidvei, Alba  ALBA
Scoala Gimnaziala " Radu Popa" MURES
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE IORGA” IASI
SCOALA GIMNAZIALA DOBROSLOVENI  OLT
SCOALA GIMNAZIALA ADAMUS  MURES
Scoala Gimnaziala Recea BRASOV
Scoala Gimnaziala Scurtesti, com. Vadu Pasii  BUZAU
Gradinita cu Program Normal nr. 41 din cadrul Scoalii Gimnaziala Grigore Moisil  PRAHOVA
Scoala Gimnaziala Nr 13 Brasov BRASOV
LICEUL TEHNOLOGIC CIOBANU  CONSTANTA
SCOALA GIMNAZIALA SF. NICOLAE, TG-JIU  GORJ
SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE IORGA"- STRUCTURA GRADINITA CU P.P. NR 31 BACAU BACAU
Şcoala Gimnazială ,,D.D.Pătrăşcanu,,Tomeşti  IASI
Scoala Gimnaziala Vasile Carlova  DAMBOVITA
Scoala Gimnaziala Nr 2 Chiraftei, Galati, structura a Scolii Gimnaziale ,,Gheorghe Poalelungi" Mastacani, Galati GALATI
SCOALA PRIMARA PRISACA din cadrul SCOLII GIMNAZIALE CONSTANTIN DAICOVICIU , CARAS SEVERIN  CARAS-SEVERIN
SCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 ELENA DONICI CANTACUZINO PUCIOASA  DAMBOVITA
Gradinita cu program normal "Zambet de copil", Clondiru din cadrul Scolii Gimnaziale "Prof. Constantin Dinca" Ulmeni, jud. Buzau  BUZAU
 Scoala Gimnaziala Girleni nr.2 din cadrul Scolii Gimnaziale Lespezi  BACAU
Scoala Gimnaziala ,,Vasile Alecsandri" BUCURESTI
Gradinita cu Program Normal Humosu din cadrul Scolii Gimnaziale Siretel  IASI
SCOALA GIMNAZIALA CIPRIAN PORUMBESCU  SUCEAVA
Liceul Tehnologic "Spiru Haret"  NEAMT
Gradinita P. P. Nr. 5 PIATRA-NEAMT NEAMT
Scoala Primara Slobozia din cadrul Scolii Gimnaziale nr.1 Girceni  VASLUI
Scoala Gimnazială Popricani  IASI
Scoala Gimnaziala Amaru  BUZAU
Liceul Tehnologic ,,Vasile Bacalu" Mahmudia  TULCEA
Scoala Gimnaziala "Nichita Stanescu" MARAMURES
SCOALA PRIMARA URSOAIA din cadrul SCOLII GIMNAZIALE NR.1 NEGOMIR  GORJ
Scoala Gimnaziala Nr.6, ''Iacob Muresianu'' BRASOV
Centrul Scolar pentru Educatie Incluziva ``Constantin Pufan`` Timisoara  TIMIS
GRADINITA CU P.P. CROITORAŞUL CEL VITEAZ  GALATI
Scoala Gimnaziala Preda Buzescu  MEHEDINTI
Şcoala Gimnazială ,,Sfântul Voievod Ştefan cel Mare" BACAU
Şcoala Gimnazială, sat MologeştI VALCEA
Scoala Primara Nr 2 din cadrul Scolii Gimnaziale Racaciuni BACAU
Scoala Gimnaziala "Prof. Dr. Ion Anghel" Luciu  BUZAU
Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași  IASI
Scoala Gimnaziala Numarul 1 Tulucesti  GALATI
LICEUL TEORETIC ,,LASCĂR ROSETTI'' IASI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 SEBEȘ  ALBA
Scoala Gimnaziala Gherdana Bacau
Scoala Primara DOBRITA din cadrul LICEULUI TEHNOLOGIC,,C-TIN SANDRU'' BILTA  GORJ
Școala Gimnaziala Costestii din Vale DAMBOVITA
Gradinita cu Program Prelungit nr.1, Buzau  BUZAU
SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 SACELE  BRASOV
Scoala Gimnaziala "Dimitrie Luchian" din cadrul Scoalii Gimnaziale "Dimitrie Luchian" GALATI
SCOALA GIMNAZIALA BRATILESTI  BUZAU
SCOALA GIMNAZIALA  CALUGARENI  BACAU
Scoala Primara Nr.2 , structura a Scolii Gimnaziale Nr.1 Dobirceni  BOTOSANI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION LUCA CARAGIALE" TULCEA  TULCEA
Liceul Pedagogic Regele Ferdinand  MARAMURES
Școala Gimnazială Nr. 1, Zănești  NEAMT
Şcoala Gimnazială Hotărani  OLT
Liceul Tehnologic Rosia Jiu  GORJ
SCOALA GIMNAZIALA DRAGUTESTI  GORJ
Scoala Gimnaziala Pufesti VRANCEA
Scoala Gimnaziala "Dimitrie Luchian" Piscu  GALATI
Liceul Tehnologic ''Ion Podaru'' CONSTANTA
Scoala Gimnaziala Antonie Mogos Ceauru-Structura Cornesti  GORJ
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.4 CARANSEBES  CARAS-SEVERIN
Școala Gimnazială "Nae A. Ghica" ARGES
Scoala Gimnaziala Ganesti din cadrul Scolii Gimnaziale Cavadinesti  GALATI
Gradinita nr.3 Caragea din cadrul Gradinitei cu P.P. NR.1  Odobesti  VRANCEA
Scoala Gimnaziala Rancaciov  DAMBOVITA
Liceul Teologic Ortodox ''Sfăntul Constantin Brăncoveanu'' BRASOV
Gradinita cu Program Prelungit Raza de Soare  ARGES
Scoala Gimnaziala Mihailesti  Buzau
Scoala Gimnaziala ,, Andrei Saguna" Toplita  structura gradinita Calimanel  HARGHITA
Scoala Gimnaziala "Ion Creanga" din cadrul Scolii Gimnaziale "Mihai Eminescu" AGES
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 11 BRAILA  BRAILA
Scoala Primara Ursoaia din cadrul: Scoala Gimnaziala Nr 1 Sindrilari Reghiu  VRANCEA
Scoala Gimnaziala Nr. 2 Padina din cadrul Scoalii Gimnaziale Nr. 1 Padina  BUZAU
Gradinita cu Program Normal, Cosmesti din cadrul Scolii Gimnaziale Gen. Dumitru Damaceanu  GALATI
SCOALA GIMNAZIALA GAGESTI  VRANCEA
Scoala Gimnaziala "Dragos Marin" CALARASI
SCOALA PRIMARA  ARTANU din cadrul SCOLII GIMNAZIALE NR. 1 NEGOMIR  GORJ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.22 "I.C.BRĂTIANU" CONSTANTA
Gradinita cu program prelungit nr 5, orasul Mizil  PRAHOVA
Gradinita cu Program Normal Schela din cadrul Scoalii Gimnaziala Simbotin  Gorj
ŞCOALA GIMNAZIALĂ ARINIŞ  MARAMURES
Gradinita "Casuta Povestilor" CLUJ
Colegiul German Goethe  ILFOV
Scoala Gimnaziala Nr. 30 Timisoara  TIMIS
GRADINITA NR.5 P. P. -BUFTEA  ILFOV
SCOALA GIMNAZIALA SAT MARGINENII DE JOS, COMUNA FILIPESTII DE TIRG  PRAHOVA
Scoala Gimnaziala Nr 86  Bucuresti BUCURESTI
COLEGIUL TEHNIC BUZAU  BUZAU
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL  Nr. 1 NEGOIESTI din cadrul SCOLII GIMNAZIALE Nr. 1 NEGOIESTI BACAU
Scoala Gimnaziala ,,D.D.Patrascanu,, Tomesti  IASI
Scoala Gimnaziala ,,Stefan cel Mare" GALATI
Școala Gimnazială Pitulicea din cadrul Școlii Gimnaziale Glodeanu Sărat  BUZAU
Gradinita "Piticot" din cadrul Liceului ,,Miron Cristea" Subcetate HARGHITA
SCOALA GIMNAZIALA "D. RADULESCU" OARJA  ARGES
Grădinița cu P. P. Giroc TIMIS
LICEUL TEHNOLOGIC, GROPNITA  GPN MALAESTI  IASI
Liceul Teoretic J. L. Calderon  TIMIS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LIVIU REBREANU din cadrul GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 NASAUD  BISTRITA-NASAUD
Liceul Teoretic Buziaş, structură  Grădiniţa P. N. Bacova TIMIS
Gradinita cu Program Normal Nr.1 Valu lui Traian CONSTANTA