Faci deja parte din proiect?

CONTUL MEU

sau

ÎNREGISTREAZĂ-TE

Lista Școlilor înscrise în Proiectul Eco Junior





Școli înscrise în 2018:



Nume Instituție Localitate Judet
Liceul Tehnologic Sebes Alba
Scoala Gimnaziala Numarul 2 Sebes Alba
LICEUL TEORETIC TEIUS TEIUS Alba
Liceul Tehnologic Jidvei Alba
SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI EMINESCU" PITESTI PITESTI Arges
Gradinita Altina PITESTI Arges
SCOALA GIMNAZIALA ”MIRCEA CEL BĂTRÂN” PITEȘTI PITEȘTI Arges
Scoala Gimnazială Traian Pitesti Arges
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 POIENARII DE MUSCEL POIENARII DE MUSCEL Arges
COLEGIUL TEHNIC `DIMITRIE DIMA` PITESTI Arges
GPN "NAE A.GHICA" Rucar Arges
Școala Gimnazială I. C. Lăzărescu- Țițești/ Struct= ura Școala Primară Nr. 2 Valea Stânii ȚIȚEȘTI= Arges
Scoala Gimnaziala Ilie Stoenescu Botesti BOŢEŞTI Arges
scoala Gimnaziala Cotesti-Godeni Godeni Arges
Scoala Gimnaziala Mihai Emines= cu Bradu Arges
SCOALA GIMNAZIALA BROSTENI ANINOASA Arges
Scoala Gimnaziala Balilesti Balilesti Arges
Liceul Tehnologic "I. C. Petrescu" Stalpeni Arges
LICEUL TEHN."PETRE IONESCU MUSCEL'' DOMNESTI Arges
Liceul de Arte Dinu Lipatti Pitesti Arges
Gradinita cu Program Prelungit Castelul Fermecat Pitesti Arges
Colegiul Economic "Ion Ghica" Bacau Bacau
GRĂDINIŢA CU P.N ,,SFÂNTA MARIA'' COMUNA NICOLAE BĂ= LCESCU Bacau
Gradinita cu P.N. ,,Sfanta Maria" Nicolae Balcescu Bacau
Colegiul Tehnic de Comunicatii " Nicolae Vasilescu Karpen " Bacau Bacau Bacau
G.P. N Popoiu -Scoala Gimnazială Palanca Palanca Bacau
GRADINITA VALEA SEACA,NICOLAE BALCESCU Nicolae Bălcescu<= /td> Bacau
Gradinita cu Program Prelungit Nr.18 Bacau Bacau Bacau
Scoala Gimanziala "George Calinescu" Onesti Bacau
Şcoala Gimnazială Luncani, Structură a Şcolii Gimnaziale "Al.Piru", Mărgineni Luncani, com.Margineni= Bacau
Școala Gimnazială ”Nicolae Bălcescu” Nicolae Bălcescu<= /td> Bacau
SCOALA PRIMARA BRAD Filipeni Bacau
Scoala Primara Marasti Filipeni Bacau
Grădinița cu Program Normal Curița Cașin/ Curiț= a Bacau
Școala Gimnazială Nr.1 Valea Seacă - structură sat Valea Seacă, = com. Nicolae Bălcescu, jud. Bacău Bacau
GRADINITA PINOCHIO BACAU BACAU Bacau
Scoala Gimnaziala ALEXANDRU IO= AN CUZA Bacau Bacau
scoala gimnaziala Costache Negri, bacau com,Negri Bacau
Şcoal Gimnazială "Sfântul Voievod Ştefan cel Mare" Oneş= ;ti Onesti Bacau
Scoala Gimnaziala Nr.1 Bîrsăneşti Bîrsăneşti Bacau
Scoala Gimnaziala Nr. 9 Gheraiesti, structura a Scolii Gimnaziale "Mihai Dragan", Bacau Gheraiesti Bacau
sCOALA GIMNAZIALA FILIPESTI Filipesti - comuna Fil= ipesti Bacau
Scoala Primara Popoiu Comuna Palanca Bacau
SCOALA GIMNAZIALA URECHESTI -STRUCTURA CORNATEL Sat CORNATEL -Com. URE= CHESTI Bacau
SCOALA GIMNAZIALA SASCUT SASCUT Bacau
Scoala Gimnaziala Pirjol Loc.Pirjol Bacau
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Orbeni -  Scoala Gimnaziala  Nr. 1 Scurta-structura Sat Scurta - Comuna Or= beni Bacau
Scoala Gimnaziala Filipeni comuna Filipeni Bacau
Scoala Gimnaziala Cornii de Sus Sat Cornii de Sus - Co= muna Tatarasti Bacau
SCOALA GIMNAZIALA CAIUTI COMUNA CAIUTI Bacau
Scoala Gimnaziala " Ciprian Porumbescu'' - Comanesti Comanesti Bacau
Scoala Gimnaziala "Stefan Luchian" Moinesti Moinesti Bacau
COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY" Bacau Bacau
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 SÎNTANDREI SÂNTANDREI Bihor
Scoala Primara Nr1 Valea Mare de Cris Sat. Valea Mare de Cri= s Bihor
Scoala Gimnaziala nr.1 Hidiselu de Sus Hidiselu de Sus Bihor
Scoala Gimnaziala Nr 1 Hotar Hotar/Tetchea Bihor
LICEUL VOCATIONAL PEDAGOGIC "NICOLAE BOLCAS" BEIUS Bihor
Școala Gimnazială "Nicolae Popoviciu" Beiuș Bihor
Scoala Gimnazială Nr 1 Lazuri de Beius Lazuri de Beius Bihor
Liceul Greco-Catolic "Iuliu Maniu" Oradea Oradea Bihor
LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA TINCA Bihor
Scoala Gimnaziala ,,Artemiu Publiu Alexi'' Singeorz-Bai Bistrita-Nasaud
Liceul Tehnologic “ Henri Coanda” Beclean Bistrita-Nasaud
Grădinița cu Program Prelungit "Căsuța cu povesti" Bistrita Bistrita Bistrita-Nasaud
Scoala Gimnaziala „Mihai Eminescu" Nasaud Bistrita-Nasaud
Scoala Gimnaziala Grigore Silasi Beclean Bistrita-Nasaud
Colegiul National "Petru Rares" Beclean Bistrita-Nasaud
Centrul Scolar de Educatie Incluziva Beclean Bistrita-Nasaud
Gradinita cu Program Prelungit nr.1 Nasaud Bistrita-Nasaud
Scoala Gimnaziala Nr.1 Bistrita Bistrita-Nasaud
Scoala Gimnaziala Nr.1 Săveni Săveni Botosani
Școala Gimnazială Nr. 1 Știubieni Știubieni Botosani
Scoala Gimnaziala ,, Sf. Nicolae” Botoșani Botoșani Botosani
Scoala Gimnaziala nr.1 Saveni-Gradinita cu P.P. Nr. 4 Saveni Saveni Botosani
Școala Gimnazială „Octav Băncilă” Corni/Corni Botosani
SCOALA GIMNAZIALA NR 1 CORLATENI CORLATENI Botosani
LICEUL TEHNOLOGIC ,,NICOLAE BALCESCU,, FLAMANZI Botosani
Liceul Alexandru cel Bun Botosani Botosani
Scoala Gimnaziala Nr.7 Botosani Botosani
sCOALA GIMNAZIALa NR.1 DOBIRCENI Botosani
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Stauceni Botosani
Scoala Gimnaziala "Mihail Kogalniceanu" Dorohoi Botosani
Scoala Gimnaziala Ecaterina Teodoroiu - structura Gradinita P.P. nr.33 Braila Braila
SCOALA GIMNAZIALA DIMITRIE CANTEMIR BRAILA Braila
Şcoala Gimnaziala V.Alecsandri Brăila Braila Braila
Scoala Gimnaziala "Petre Carp" Tufesti Tufesti Braila
Scoala Gimnaziala MIHAI EMINES= CU Braila Braila
SCOALA GIMMAZIALA STANCUTA Comuna Stăncu5= 9;a Braila
Colegiul Tehnic Panait Istrati Brăila Braila
Scoala Gimnaziala "Nedelcu Chercea" Braila Braila
Scoala Gimnaziala Alexandru Io= an Cuza Braila Braila
scoala gimnaziala Tichilesti Tichilesti Braila
Scoala Gimnaziala Vasile Alecsandri - structura Gradinita nr.58 Braila Braila
Scoala Gimnaziala Mihai Viteazul Braila Braila
Liceul Pedagogic "Dumitru Panaitescu Perpessicius" Braila Braila
Scoala Gimnaziala Nr. 3 Gheorghe Lazar Brasov Brasov
GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL Nr.3 Săcele Săcele Brasov
L.T.O. ,, Sf. Constantin Brâncoveanu '' Fagaras Brasov
SCOALA GIMNAZIALA NR. 13 BRASOV Brasov
scoala  Gimnaziala Harman Harman Brasov
Scoala Gimnaziala Recea Recea Brasov
Scoala Gimnaziala Nr.1 Brasov Brasov
SCOALA GIMNAZIALA NR. 9 "NICOLAE ORGHIDAN'' BRASOV Brasov
Scoala Gimnaziala Nr. 3 - Pompiliu Dan - Zarnesti Brasov
Liceul Teoretic "George Moroianu" Sacele Brasov
Gradinita cu Program Prelungit "Junior" Nr.26 Brasov Brasov
Colegiul Tehnic "Mircea Cristea" Brasov Brasov
Scoala gimnaziala Tudor Arghezi Sector 2 Bucuresti
Școala Gimnazială nr. 164 București Bucuresti
Școala Gimnazială"I.G.Duca" București Bucuresti
Scoala Gimnaziala nr. 153 Bucuresti Bucuresti
Scoala Gimnaziala Vasile Alecsandri Sector 1 Bucuresti
Gradinita ,,Ciupercuta” Bucuresti, sector 4 Bucuresti
Școala Gimnazială „ Mircea Sântimbreanu ” București Bucuresti
SCOALA GIMNAZIALA PLANETA COPIILOR SECTOR 6 Bucuresti
SCOALA GIMNAZIALA "I.G.DUCA" BUCURESTI Bucuresti
Scoala Gimnaziala I.G. Duca Bucuresti Bucuresti
Scoala Gimnaziala Nr. 99 Bucuresti Bucuresti
Scoala Gimnaziala Ienachita Vacarescu Bucuresti Bucuresti
Colegiul National "Elena Cuza" Bucuresti Bucuresti
Colegiul Tehnic Buzau Buzau
SCOALA GIMNAZIALA NR. 1, PADINA PADINA Buzau
Scoala Gimnaziala Comuna Breaza Com. Breaza Buzau
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT "BOBOCEI DIN MICRO III" Buzau Buzau
Școala Gimnazială "N.I. Jilinschi" Vernești Buzau
Seminarul Teologic Ortodox "Chesarie Episcopul", G.P.N. "Casuta piticilor" Buzau Buzau
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 CATINA COMUNA CATINA Buzau
ȘCOALA GIMNAZIALĂ COSTEȘTI COSTEȘTI Buzau
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 BUZAU BUZAU Buzau
Liceul Tehnologic ”Dimitrie Filipescu” Buzau Buzau
Școala Gimnazială Nr 6 Rm. Sărat Râmnicul Sărat Buzau
SCOALA GIMNAZIALA COLTI COLTI Buzau
Scoala Gimnaziala„George Emil Palade” Buzău Buzau
Școala Gimnazială Amaru Amaru Buzau
SCOALA GIMNAZIALA "VASILE VOICULESCU" PIRSCOV Buzau
SCOALA GIMNAZIALA "GH.HARITON" SAHATENI Buzau
SCOALA GIMNAZIALA GLODEANU SARAT GLODEANU SARAT Buzau
SCOALA GIMNAZIALA PODGORIA COMUNA PODGORIA Buzau
Scoala Gimnaziala Minzalesti Minzalesti Buzau
Scoala Gimnaziala Nr.11 Buzau Buzau
SCOALA GIMNAZIALA COCHIRLEANCA COCHIRLEANCA Buzau
Școala Gimnazială ”Dumitru I. Ionescu” Calvini Calvini Buzau
Scoala cu clasele I-IV Pietroasele Pietroasele Buzau
G.P.N. Strezeni Tisau Buzau
Colegiul Economic Buzău Buzau
SCOALA GIMNAZIALA ZIDURI ZIDURI Buzau
Scoala Gimnaziala "Tache si Ecaterina Tocilescu" Comuna Vintila-Voda Buzau
Liceul Teoretic Radu Vladescu Patarlagele Patarlagele Buzau
Scoala Gimnaziala Pitulicea Sat Pitulicea - Comuna= Glodeanu Sarat Buzau
Scoala Gimnaziala nr. 7 Buzau Buzau Buzau
Scoala Gimnaziala Nr. 11 Buzau Buzau Buzau
Scoala Gimnaziala Nr 7 Buzau Buzau Buzau
Scoala Gimnaziala Merei Sat Merei - Comuna Mer= ei Buzau
Scoala Gimnaziala General Grigore Bastan Buzau Buzau Buzau
SCOALA GIMNAZIALA CONSTANTIN GIURESCU CHIOJDU Buzau
SCOALA GIMNAZIALA BRADEANU BRADEANU - COM BRADEAN= U Buzau
Scoala Gimnaziala "Prof. Constantin Dinca" comuna Ulmeni Buzau
Scoala Gimnaziala "George Emil Palade" Buzau Buzau
Scoala Gimnaziala "Dumitru I. Ionescu" Comuna Calvini Buzau
Liceul Teoretic Pogoanele oras Pogoanele Buzau
Liceul Tehnologic "Dimitrie Filipescu" Buzau Buzau
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "IOLANDA BALAS SOTER" BUZAU Buzau
Gradinita cu Program Normal Maxenu Sat Maxenu - comuna Ti= ntesti Buzau
Gradinita cu program normal "Zambet de copil" Clondiru sat Clondiru - comuna = Ulmeni Buzau
G.P.N. NR.2 CRÂNGU , STRUCTURA A SCOLII GIMNAZIALE "MIRCEA NEDELCIU" FUNDULEA Calarasi
LICEUL TEHNOLOGIC NR 1 FUNDULEA FUNDULEA Calarasi
Scoala gimn.Mihai Viteazul Calarasi Calarasi
Scoala Gimnaziala nr.1 Nana Nana Calarasi
Scoala gimnaziala nr. 1 Cuza Voda comuna Cuza Voda Calarasi
Scoala Gimnaziala "Spiru Haret" Oltenita Calarasi
Scoala gimnaziala "Mihai Viteazul" CALARASI Calarasi
CLUBUL SPORTIV SCOLAR CARANSEBES CARANSEBES Caras-Severin
Liceul Tehnologic ”Sf. Dimitrie” Teregova Teregova Caras-Severin
Școala Gimnazială Rusca Rusca - Teregova Caras-Severin
SCOALA GIMNAZIALA " GHEORGHE FRATILA" GLIMBOCA Caras-Severin
SCOALA GIMNAZIALA ZAVOI ZAVOI Caras-Severin
SCOALA GIMNAZIALA LUNCAVITA LUNCAVITA Caras-Severin
GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.4 CARANSEBEȘ CARANSEBEȘ Caras-Severin
GRĂDINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.5 CARANSEBEȘ CARANSEBEȘ Caras-Severin
CLUBUL COPIILOR CARANSEBEȘ CARANSEBEȘ Caras-Severin
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.4 CARANSEBEȘ CARANSEBES Caras-Severin
Scoala Gimnaziala ,,Romul Ladea" Oravita Caras-Severin
Colegiul National "Traian Lalescu" Resita Caras-Severin
Scoala Gimnaziala Viisoara/Gadinita cu P.N. Viisoara Viisoara Cluj
Grădinița cu Program Prelungit ”Piticot” Dej Cluj
Scoala Gimnaziala Viisoara Viisoara Cluj
Scoala Gimnaziala Nr.1 Gherla Municipiul Gherla Cluj
Scoala Gimnaziala Caianu Structura Vaida-Camaras Vaida-Camaras Cluj
Gradinita cu Program Prelungit "Lumea Prichindeilor" Campia Turzii Cluj
Scoala Gimnaziala nr 29 "Mihai Viteazul" Constanta Constanta
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 12 ”B. P. HASDEU” CONSTANȚA CONSTANȚA Constanta
Liceul Tehnologic "Ion Podaru" Ovidiu Constanta
Gradinita cu program normal Dulgheru Dulgheru Constanta
Liceul Teoretic ,,Nicolae Balcescu" MEDGIDIA Constanta
Scoala Gimnaziala ,,Constantin Brancusi' MEDGIDIA Constanta
Scoala Primara si Gradinita Colibri Constanta Constanta
Scoala Gimnazială „Sf. Andrei” Mangalia Constanta
Scoala Gimnaziala Nr. 43 Ferdinand Constanta Constanta
Școala Gimnazială Nr.38 DIMITRIE Cantemir Constanța Constanta
Scoala Gimnaziala Nr 40 Aurel Vlaicu Constanta Constanta
Scoala gimnaziala nr 24 "Ion Jalea" Constanta Constanta
Gradinita cu Program Normal Nr. 1 Valu lui Traian - Cons= tanta Constanta
Colegiul National "Kemal Ataturk" Medgidia Constanta
COLEGIUL  NATIONAL  "KEMAL  ATATURK" MEDGIDIA Constanta
SCOALA GIMNAZIALA DOBARLAU STRUCTURA MARCUS DOBARLAU Covasna
Colegiul National ,, Mihai Viteazul" Sfantu Gheorghe Covasna
Şcoala Gimnazială Barcani Barcani Covasna
Gradinita cu PN Nr1 Costestii din Vale Costeștii din Val= e Dambovita
Şcoala Gimnazială Şuţa - Seacă/ PJ Raciu Şuţa - Seac&= #259; Dambovita
Liceul "Iancu C. Vissarion" Titu Titu Dambovita
Liceul Teoretic Mihai Viteazul Visina Visina Dambovita
Scoala Gimnaziala Catunu Catunu Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA DARMANESTI Darmanesti Dambovita
Scoala Gimnaziala ,,Matei Basarab" Targoviste Targoviste Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA BRANESTI Brăneşti Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA PETRESTI Petresti Dambovita
Scoala Gimnaziala Vulcana Pandele Vulcana Pandele Dambovita
Scoala Gimnaziala ,,Paul Banica” Targoviste Dambovita
Grădinița cu program normal Săteni Săteni Dambovita
Școala Gimnazială Nr.3, Doicești Doicești Dambovita
Liceul "Voievodul Mircea" TÂRGOVIŞTE Dambovita
Școala Gimnazială Nr.4" Elena Donici Cantacuzino" Pucioasa Dambovita
SCOALA GIMNAZIALĂ” RADU CEL MARE” TARGOVISTE Dambovita
Gradinita cu program normal Maruntisu sat maruntisu /com Cos= testi din Vale Dambovita
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 1 TARGOVISTE TARGOVISTE Dambovita
Scoala Gimnaziala Selaru Selaru Dambovita
Scoala Gimnaziala Tudor Vladimirescu Targoviste Dambovita
Grădinița cu Program Normal Boteni Boteni Dambovita
Scoala Gimnaziala Raciu-Gradinita cu Program Normal Raciu Comuna Raciu Dambovita
SCOALA GIMNAZIALĂ ADÂNCA ADÂNCA Dambovita
scoala " Grigore Alexandrescu" Targoviste Dambovita
Scoala Primara Sateni- Aninoasa Sat Sateni - Comuna An= inoasa Dambovita
SCOALA PRIMARA SATENI SATENI Dambovita
Scoala Primara Iazu Iazu Dambovita
Scoala gimnaziala" Smaranda Gheorghiu" Targoviste Dambovita
Scoala Gimnaziala Speciala Targoviste Targoviste Dambovita
Scoala Gimnaziala Persinari Comuna Persinari Dambovita
Scoala Gimnaziala Nr. 3 Moreni Dambovita
Scoala Gimnaziala Morteni Morteni Dambovita
Scoala Gimnaziala Mogosani Mogosani Dambovita
Scoala Gimnaziala Matei Basarab Targoviste Targoviste Dambovita
Scoala Gimnaziala Marginenii de Sus Sat Marginenii de Sus = - Comuna Darmanesti Dambovita
SCOALA GIMNAZIALA IANCU VACARESCU COMUNA VACARESTI Dambovita
scoala gimnaziala Gura Ocnitei Gura Ocnitei Dambovita
Scoala Gimnaziala Grigore Radulescu Bezdead Bezdead Dambovita
Scoala Gimnaziala Diaconu Coresi Fieni Dambovita
Scoala Gimnaziala Aninoasa Aninoasa Dambovita
scoala Gimnaziala  Darmanesti Darmanesti Dambovita
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT RAZA DE SOARE TARGOVISTE TARGOVISTE Dambovita
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CASTRANOVA CASTRANOVA Dolj
Scoala Gimnaziala ,,Inv. M. Georgescu,, Celaru Dolj
Asociatia „Centrul Educational pentru Resurse, Formare, Integrare si Dezvoltare” din Craiova Craiova Dolj
Scoala Gimnaziala Ghidici Ghidici Dolj
Scoala Gimnaziala Mihai Viteazul Craiova Craiova Dolj
SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI VITEAZUL" CRAIOVA Dolj
SCOALA GIMNAZIALA "ELENA FARAGO" Craiova Dolj
Gradinita cu Program Prelungit ''Elena Doamna" Galati Galati
SCOALA GIMNAZIALA " SFANTA CUVIOASA PARASCHEVA" SMARDAN STRUCTURA SCOA= LA PRIMARA NR.1 CISMELE GALATI, COM.SMARDAN,SA= T CISMELE Galati
Scoala Gimnaziala Stefan cel Mare Galati Galati
GRĂDINIŢA CU P.P. CROITORAŞUL CEL VITEAZ Galaţi Galati
SCOALA GIMNAZIALA NR. 33 GALATI Galati
Scoala Primara nr. 1 Furcenii Vechi Furcenii Vechi/Cosmest= i Galati
Scoala Gimnaziala nr 2 Barcea Galati
Liceul de Arte ,,Dimitrie Cuclin,, Galati Galati
Seminarul Teologic Ortodox ,,Sf. Andrei,, Galati Galati Galati
Scoala Gimnaziala nr 1 Jorasti Jorasti Galati
Scoala Gimnazială nr.1 Comuna Matca Galati
Scoala Gimnaziala nr.1 Blanzi Blanzi Galati
Școala Gimnazială „Tudor Pamfile” Țepu Țepu Galati
Școala Gimnaziala Vasile Burlui Suceveni Galati
ȘCOALA GIMNAZIALĂ,,ANGHEL RUGINĂ” TECUCI Galati
Liceul Teoretic Dunărea Galați Galati
Școala Gimnazială Nr.9, structură a Școlii Gimnaziale nr.5 Galati Galati
Colegiul National " Mihail Kogalniceanu" Galati Galati
Școala Gimnazială "Elena Negri" com. Costache Negri Galati
scoala Gimnaziala IULIA HAsDEU Galați Galati
scoala Gimnaziale"Iulia Hasdeu" Galati Galati
Scoala Gimnaziala Sfantul Nicolae Comuna Vinatori Galati
Scoala Gimnaziala Nr. 22 Galati Galati
Scoala Gimnaziala Nr. 2 Liesti Galati
Scoala Gimnaziala Iorgu Iordan Tecuci Galati
Scoala Gimnaziala Elena Doamna Tecuci Tecuci Galati
Scoala Gimnaziala Dimitrie Sturdza Tecuci Tecuci Galati
Scoala Gimnaziala Dimitrie Cantemir Matca Comuna Matca Galati
Scoala Gimnaziala "Ludovic Cosma" Galati Galati
SCOALA GIMNAZIALA "MARIA GRECU" SAT ODAIA MANOLACHE - = COMUNA VINATORI Galati
Scoala Gimnaziala "Alexei Mateevici" Comuna Movileni Galati
Scoala Gimnaziala "St. O Iosif" Tecuci Tecuci Galati
Gradinita P.N. nr 1 structura a Scoalii Gimnaziale  "Dimitrie Luchian&quo= t; -Piscu comuna Piscu Galati
COLEGIUL NATIONAL "COSTACHE NEGRI'' GALATI Galati
Scoala Gimnaziala Nr. 28 Galati Galati
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 MOTRU MOTRU Gorj
SCOALA GIMNAZIALA „POMPILIU MARCEA” TARGU JIU Gorj
Școala Gimnazială Nr.2 Motru Motru Gorj
Sc. Gimn. Alexandru Stefulescu Tg-Jiu Tg-Jiu Gorj
Scoala Gimnazială Nr.1 MOTRU Gorj
scoala gimnaziala saulesti SAULESTI Gorj
SCOALA GIMNAZIALA GODINESTI GODINESTI Gorj
Scoala Gimnaziala Constantin Savoiu Targu Jiu Gorj
Scoala Gimnaziala "Alexandru-Stefulescu" Targu Jiu Gorj
Liceul Tehnologic Birsesti Targu Jiu Gorj
Liceul tehnologic Zimmethausen Grădinița Poiana Zânelor Borsec Harghita
Scoala Gimnaziala Andrei Saguna Toplita Harghita
Liceul "Miron Cristea" - Gradinita "Piticot" Subcetate Harghita
Școala Gimnazială Sf. Varvara Aninoasa Hunedoara
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „I.D. SÎRBU” PETRILA Hunedoara
ȘCOALA GIMNAZIALĂ I.D.SÎRBU Petrila Hunedoara
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA CARMEN SYLVA PETROSANI Hunedoara
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DR. AUREL VLAD” ORĂȘTIE ORĂȘTIE Hunedoara
Liceul Tehnologic „Ovid Densușianu” Călan Hunedoara
Liceul Tehnologic Ovid Densusian Călan Hunedoara
Scoala Gimnaziala Petros Sat Petros - Comuna Ba= ru Hunedoara
Scoala Gimnaziala I. D. Sirbu Petrila Hunedoara
SCOALA GIMNAZIALA "I.G.DUCA'' PETROSANI Hunedoara
Liceul Tehnologic "Retezat" Uricani Hunedoara
GPP "DUMBRAVA MINUNATA" SLOBOZIA Ialomita
COLEGIUL NAȚIONAL GRIGORE MOISIL URZICENI Ialomita
Gradinita cu Program Prelungit ,,Raza de Soare" Urziceni Ialomita
scoala Gimnaziala " Ferdinand I'' Movila Comuna Movila Ialomita
Liceul de Arte " Ionel Perlea " Slobozia Ialomita
Scoala gimnaziala Giurgeni Giurgeni Ialomita
Scoala Gimnaziala "Maica Domnului" Rosiori Ialomita
SCOALA GIMNAZIALA VENIAMIN COSTACHI SINESTI Iasi
LICEUL TEORETIC „LASCĂR ROSETTI” Raducaneni Iasi
Scoala Gimnaziala Aron- Voda Aroneanu Iasi
Şcoala Gimnazială "Al.I.Cuza"Podu Iloaiei/Structura Cosiţeni= Cosiţeni,oraş= ; Podu Iloaiei Iasi
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT, HÎRLĂU HÎRLĂU Iasi
Gradinita Letcani Letcani Iasi
Grădinița cu Program Normal Târgu Frumos Iasi
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 16 IASI IASI Iasi
Gradinita Junior- Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iasi Iasi Iasi
Grădinița cu program prelungit nr. 29 Iasi Iasi
Scoala Gimnaziala Dorobant Dorobant/ Aroneanu/Dor= obant Iasi
Şcoala Gimnazială "Ştefan Bârsănescu" Iaşi Iasi
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ” I. Cantacuzino” Pașcani Iasi
Liceul Teoretic Ion Neculce Targu Frumos Iasi
GRĂDINIȚA P.P. NR.2 PAȘCANI Iasi
Socială Gimnazială "Vasile Conta" Iasi Iasi
Scoala gimnaziala Muncelu de Sus Muncelu de Sus Iasi
SCOALA GIMNAZIALĂ HADÎMBU MOGOŞEŞTI Iasi
Scoala Gimnaziala Aron-Voda Aroneanu Iasi
sCOALA GIMNAZIALa MOsNA COMUNA MOsNA Iasi
Scoala Otilia Cazimir - Iasi IASI Iasi
Scoala Gimnaziala Titu Maiorescu Iasi Iasi
Scoala Gimnaziala "Colonel Constantin Langa" sat Miroslava - comuna= Miroslava Iasi
Liceul Tehnologic Nicolae Balcescu Voluntari Ilfov
Şcoala Gimnazială "Gheorghe Corneliu" Domneşti Ilfov
Grădinița nr.2 Otopeni Ilfov
Scoala Primara Optima Voluntari Ilfov
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NUMARUL 5 BUFTEA BUFTEA Ilfov
Liceul Borsa Borsa Maramures
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 10 Sighetu Marmației= Maramures
SCOALA GIMNAZIALA GEORGE COSBUC SIGHETU MARMATIEI Maramures
Scoala Gimnaziala Salsig Sălsig Maramures
Gradinita cu Program Prelungit nr.10 Baia Mare Maramures
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT OTILIA CAZIMIR BAIA MARE BAIA MARE Maramures
Școala Gimnazială Recea Recea Maramures
Gradinita cu Program Prelungit "Floare de Colt" Baia Mare Maramures
SCOALA GIMNAZIALA "LUCIAN BLAGA" Baia Mare Maramures
Scoala Gimnaziala "Lucian Blaga" Farcasa Farcasa (Maramures) Maramures
Colegiul de Arte Baia Mare Baia Mare Maramures
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.5 DROBETA TURNU SEVERIN<= /td> Mehedinti
Scoala gimnaziala rogova Rogova Mehedinti
Școala Gimnaziala Devesel Devesel Mehedinti
Scoala Gimnaziala Constantin Negreanu Drobeta Turnu Severin<= /td> Mehedinti
Școala Gimnazială Florești Florești Mehedinti
ŞCOALA PRIMARĂ LUPŞA DE JOS BROŞTENI Mehedinti
SCOALA GIMNAZIALA GIRLA MARE GIRLA MARE Mehedinti
Scoala Gimnaziala Brosteni Comuna Brosteni Mehedinti
GRADINITA LUPSA DE JOS SAT LUPSA DE JOS - COM= UNA BROSTENI Mehedinti
SCOALA GIMNAZIALA HODAC com.HODAC Mures
Școala Gimnazială ” Alexandru Ioan Cuza” Tg Mures Mures
Liceul Tehnologic ,,Vasile Netea" Deda Mures
SCOALA GIMNAZIALA SANCRAIU DE MURES- STRUCTURA SCOALA GIMNZIALA NAZNA SANCRAIU DE MURES/NAZN= A Mures
SCOALA GIMNAZIALA SANCRAIU DE MURES-Gradinita Nazna Sancraiu de Mures / Na= zna Mures
Scoala Gimnaziala Rastolita Rastolita Mures
Scoala Gimnaziala Deaj Sat Deaj - Comuna Mica= Mures
Scoala Gimnaziala Bagaciu Bagaciu - comuna Bagac= iu Mures
Scoala Gimnaziala "Traian" Tarnaveni Mures
SCOALA GIMNAZIALA " IULIU GRAMA" CHIHERU DE JOS Mures
Scoala Gimnaziala "Traian" - Structura: Scoala Primara "Decebal&q= uot; - Tarnaveni - Bobohalma<= /td> Mures
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 PIATRA-NEAMŢ Piatra-Neamţ Neamt
Şcoala de Artă "Sergiu Celibidache" Roman Neamt
Liceul Tehnologic Adjudeni Adjudeni Neamt
SCOALA GIMNAZIALA ,, NICU ALBU”, Piatra Neamt Piatra Neamt Neamt
COLEGIUL NATIONAL "ROMAN-VODA" ROMAN Neamt
SCOALA GIMNAZIALA DRAGANESTI NEAMT DRAGANESTI Neamt
Scoala Gimnaziala Calistrat Hogas Roman Neamt
Scoala Gimnaziala, com.Ion Creanga comuna Ion Creanga Neamt
Școala Gimnazială Vaduri Alexandru cel Bun Neamt
Scoala Gimnaziala "Carmen Sylva" Horia Neamt
SCOALA GIMNAZIALA PROF. GHEORGHE DUMITREASA GIROV GIROV Neamt
SCOALA GIMNAZIALA COMUNA TAMASENI TAMASENI Neamt
Grădiniță cu Program.P.a Colegiului Tehnic Danubiana Roman Neamt
Gradinita PP Nr 5 Piatra Neamt Piatra Neamt Neamt
LICEUL TEHNOLOGIC GH. RUSET ROZNOVANU ROZNOV Neamt
Scoala Gimnaziala nr.1 sat Pildesti - comuna = Cordun Neamt
Scoala Gimnaziala''Ioan Grigore Teodorescu'' Ruseni Neamt
SCOALA GIMNAZIALA VADURI SAT VADURI - COM. ALEX= ANDRU CEL BUN Neamt
Scoala Gimnaziala Nr.1 Bicaz Neamt
SCOALA GIMNAZIALA HANGU HANGU Neamt
SCOALA GIMNAZIALA PILDESTI - COMUNA CORDUN - JUDETUL NEAMT SAT PILDESTI Neamt
SCOALA GIMNAZIALA GIRCOV GIRCOV Olt
Scoala Gimnaziala Poboru Poboru/Cornatelu Olt
Scoala Gimnaziala ,,Nicolae Coculescu" Scornicesti Olt
SCOALA GIMNAZIALA VISINA VISINA Olt
Scoala Gimnaziala "Voievod Brincoveanu" Brincoveni Olt
Scoala Gimnaziala Brebeni Brebeni Olt
ȘCOALA GIMNAZIALĂ GIUVĂRĂȘTI GIUVĂRĂȘ= ;TI Olt
ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,DUMITRU POPOVICI" COMUNA ŞERBĂ= NEŞTI Olt
Liceul Tehnologic Ion Popescu-Cilieni Cilieni Olt
Școala Gimnazială Rusănești Rusănești Olt
Școala Gimnazială Gîrcov Gircov Olt
Scoala Gimnaziala,, Virgil Mazilescu,, Corabia Olt
Scoala Gimnaziala Teslui Cherlestii din Deal - = comuna Teslui Olt
Scoala Gimnaziala Nr. 2 CARACAL Olt
SCOALA GIMNAZIALA IZBICENI IZBICENI Olt
Colegiul Economic" P.S.Aurelian"Slatina SLATINA Olt
Gradinita cu program normal LUMINITA Valea Calugareasca Valea Calugareasca Prahova
Scoala Gimnaziala "Principesa Maria" SINAIA Prahova
SCOALA GIMNAZIALA, COMUNA STEFESTI STEFESTI Prahova
Scoala Gimnaziala Sat Bratasanca Comuna Filipestii de T= irg, sat Bratasanca Prahova
Liceul Tehnologic, Comuna Singeru Singeru Prahova
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "LIZETA PAUL GRECIANU" SAT CIOCENI CIOCENI Prahova
Liceul Teoretic „Șerban Vodă” Slănic Prahova
Scoala Gimnaziala Nr.1 Mizil Prahova
SCOALA GIMNAZIALA,COM. ARICESTII-RAHTIVANI ARICESTII-RAHTIVANI Prahova
Școala Gimnazială Sat Ploieștiori, Comuna Blejoi Ploieștiori Prahova
LICEUL TEHNOLOGIC AGROMONTAN ROMEO CONSTANTINESCU VALENII DE MUNTE Prahova
Scoala Gimnaziala Centrala Campina Campina Prahova
Școala Gimnaziala " Platon Mocanu"Drajna de Jos COMUNA DRAJNA Prahova
Colegiul National "Jean Monnet" Ploiesti Prahova
Scoala Gimnaziala Puchenii Mosneni PUCHENII MARI PRAHOVA<= /td> Prahova
COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE LAZAR" PLOPENI Prahova
Scoala Gimnaziala Liliesti, oras Baicoi Baicoi Prahova
Şcoala Gimnaziala Carol I Plopeni Plopeni Prahova
Liceul Tehnologic "Constantin Cantacuzino" Baicoi Prahova
scoala gimnaziala varbilau varbilau Prahova
Scoala Gimnaziala Nicolae Iorga Ploiesti Prahova
Scoala Gimnaziala sat Marginenii de Jos = - comuna Filipestii de Tirg Prahova
Scoala Gimnaziala Sfanta Vineri Ploiesti Prahova
scoala Gimnaziala Schiulesti Schiulesti - comuna Iz= voarele Prahova
scoala Gimnaziala Radu Stanian Ploiesti Prahova
scoala Gimnaziala Grigore Moisil Ploiesti Prahova
Scoala Gimnaziala comuna Filipestii de Tirg Filipestii de Tirg Prahova
Scoala Gimnaziala "Radu Tudoran" Blejoi Prahova
Scoala Gimnaziala "Dimitrie Sfetescu" Com. Albesti Paleologu= Prahova
Scoala Gimnaziala " Gheorghe Costescu" Alunis Prahova
Gradinita Filipestii de Targ Sat. Filipestii de Tar= g - Comuna Filipestii de Targ Prahova
Gradinita "Licurici" Schiulesti Sat Schiulesti - Comuna Izvoarele Prahova
Scoala Gimnaziala "Inv. Radu Ion " - Vadu-Parului Sat Vadu-Parului Prahova
SCOALA GIMNAZIALA ”SIMION BARNUTIU” ZALAU ZALAU Salaj
SCOALA GIMNAZIALA ,,LUCIAN BLAGA" -JIBOU , SALAJ Jibou Salaj
Liceul de Arta ,,Ioan Sima" Zalau Salaj
SCOALA LUCIAN BLAGA JIBOU JIBOU Salaj
Colegiul Tehnic Alesandru Papiu Ilarian Zalau Zalau Salaj
Scoala Profesionala ,,George Cosbuc" Mediesu Aurit Satu-Mare
ȘCOALA GIMNAZIALĂ OCTAVIAN GOGA SATU MARE Satu-Mare
Scoala Gimnaziala " Avram Iancu" Satu Mare Satu-Mare
LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" TURT TURT Satu-Mare
Scoala Gimnaziala nr.3 Negresti Oas Satu-Mare
Scoala Gimnaziala ,,Vasile Lucaciu,, Lucaceni Loc.Lucaceni /com.Berv= eni/sat Lucaceni Satu-Mare
Școala Gimnazială Nr.1 NEGRESTI OAS Satu-Mare
Scoala Gimnaziala Nr. 3 Negresti Oas Satu-Mare
SCOALA GIMNAZIALA CONSTANTIN BRANCOVEANU SATU MARE Satu-Mare
Scoala Gimnaziala  Botiz Botiz Satu-Mare
Gradinita PP 26 Sibiu Sibiu Sibiu
Școala Gimnaziala Racovita Racovita Sibiu
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 VADU MOLDOVEI VADU MOLDOVEI Suceava
Școala Gimnazială Nr 2 Vatra Dornei Vatra Dornei Suceava
Scoala Gimnaziala Costache Iacob Salcea - Varatec Suceava
ȘCOALA GIMNAZIALA ,,MIRON COSTIN” SUCEAVA Suceava
GRĂDINITA CU PROGRAM NORMAL SARU DORNEI Saru Dornei Suceava
Liceul Tehnologic Iorgu Vârnav Liteanu Liteni Suceava
SCOALA GIMNAZIALA MOLDOVA SULITA MOLDOVA SULITA Suceava
Scoala Gimnaziala Bosanci, Romania Comuna Bosanci Suceava
Scoala Gimnaziala Siminicea Siminicea Suceava
Scoala Gimnaziala Oniceni - judetul Suceava sat Oniceni - comuna F= orasti Suceava
Scoala Gimnaziala Nr.4 Vatra Dornei Vatra Dornei Suceava
Scoala Gimnaziala Iraclie Porumbescu Fratautii Noi Suceava
Scoala Gimnaziala Ciprian Porumbescu Ciprian Porumbescu Suceava
Scoala Gimnaziala Balaceana Balaceana Suceava
Scoala Gimnaziala Artur Gorovei Bunesti BUNESTI Suceava
Scoala Gimnaziala "Mihail Sadoveanu" Falticeni Suceava
Scoala Gimnaziala "Samson Bodnarescu" GALANESTI Suceava
Scoala Gimnaziala "Nicolae Stoleru" Baia Baia Suceava
Scoala Gimnaziala "Ion Creanga" Suceava Suceava Suceava
SCOALA GIMNAZIALA " SAMSON BODNARESCU" GALANESTI Suceava
scoala Gimnaziala "Pahomie C. Vasiliu" Gramesti Gramesti Suceava
Scoala Generala Nicolae Labis Malini Malini Suceava
Liceul Tehnologic Mihai Eminescu Dumbraveni - scoala Primara Salageni Dumbraveni Suceava
Scoala Gimnaziala Krystyna Bochenek Poiana Micului Suceava
SCOALA GIMNAZIALĂ DRĂGĂNEŞTI DE VEDE DRĂGĂNEŞ= ;TI DE VEDE Teleorman
Școala Gimnazială nr. 2 Zimnicea Zimnicea Teleorman
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ZAHARIA STANCU” ROȘIORII DE VEDE<= /td> Teleorman
Şcoala Gimnazială "Grigore Dimitrie Ghica" Peretu Teleorman
SCOALA GIMNAZIALA VEDEA COMUNA VEDEA Teleorman
Scoala Gimnaziala Vasile Racotta Storobaneasa Storobaneasa Teleorman
Scoala Gimnaziala Draganesti de Vede Comuna Draganesti de V= ede Teleorman
Gradinita cu P.P. Nr. 6 Alexandria Alexandria Teleorman
COLEGIUL NAȚIONAL BĂNĂȚEAN TIMIȘOARA TIMIȘOARA Timis
PALATUL COPIILOR TIMIȘOARA TIMIȘOARA Timis
SCOALA GIMNAZIALA DAROVA DAROVA Timis
SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 LUGOJ LUGOJ Timis
Școala Gimnazială Nr. 24 Timișoara Timis
Scoala Gimnaziala Nr.3 Lugoj Lugoj Timis
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ,,BANATUL" TIMISOARA Timis
Scoala Gimnaziala nr.30 Timisoara Timis
Scoala Gimnazială Eftimie Murgu Lugoj Timis
Scoala Gimnaziala Varias Comuna Varias Timis
Scoala gimnaziala Sorin Leia Tomesti Tomesti Timis
Scoala Gimnaziala Nr.27 Timisoara-Gradinita P.P. nr.3 Timisoara Timis
Scoala Gimnaziala Nr. 3 Lugoj Timis
SCOALA GIMNAZIALA REMETEA MARE Timis
Liceul Teoretic J. L. Calderon Timisoara Timis
LICEUL TEORETIC GRIGORE MOISIL TIMISOARA Timis
Liceul Tehnologic "Traian Grozavescu" Nadrag Timis
Liceul Teoretic David Voniga Giroc Giroc Timis
CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA "CONSTANTIN PUFAN" TIMISOARA TIMISOARA Timis
Grădinița P.P. Sf. ”Nichita Romanul” Tulcea Tulcea Tulcea
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,ELENA DOAMNA" Tulcea Tulcea
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ION LUCA CARAGIALE TULCEA Tulcea
Școala Gimnazială, sat Mologești Laloșu Valcea
SCOALA GIMNAZIALA"NICOLAE BALCESCU" DRAGASANI Valcea
Scoala Gimnaziala Ranzesti-Liceul Tehnologic "D. Cantemir" Falciu Ranzesti, com. Falciu<= /td> Vaslui
GRĂDINIȚA CU P.P. NR. 2 BÂRLAD Vaslui
Scoala Gimnaziala "Alexandra Nechita" Vaslui Vaslui
GRĂDINIȚA CU P.P.NR.12 HUȘI Vaslui
Liceul Tehnologic Ghenuta Coman Murgeni Vaslui
Scoala Gimn. Nr.1, Sat Crețeștii de Sus Crețeștii de Sus/Crețești Vaslui
SCOALA GIMNAZIALA ,,VASILE PARVAN" BARLAD BARLAD Vaslui
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1, SAT ALBEŞTI ALBEŞTI, ALBE#= 0;TI Vaslui
SCOALA GIMNAZIALA ,,IORGU RADU" Bîrlad Vaslui
Scoala Gimnaziala Nr. 1 , sat Valeni sat Valeni, comuna Val= eni Vaslui
Liceul "Ștefan cel Mare" Codăești Vaslui
Școala Gimnazială ,,Episcop Iacov Antonovici”, Bârlad Bârlad Vaslui
Scoala Gimnaziala Stroe S Belloescu Barlad Vaslui
Scoala Gimnaziala numarul 1 Zorleni Vaslui
Scoala Gimnaziala Elena Cuza Vaslui Vaslui Vaslui
SCOALA GIMNAZIALA "DIMITRIE NEGRUTIU" POGONESTI SAT POGONESTI - COMUNA= POGONESTI Vaslui
Gradinita Nr. 1 Gagesti sat Găgești,= com. Bolotesti Vrancea
ȘCOALA GIMNAZIALĂ MILCOVUL Milcovul Vrancea
Liceul Tehnologic,, Alexandru Ioan Cuza "- Gradinita Nr. 1 Panciu Vrancea
Scoala Gimnaziala ,,Maresal Alexandru Averescu" Adjud Vrancea
Liceul teoretic" Duiliu Zamfirescu" Odobeşti Vrancea
Liceul Teoretic ,,Grigore Gheba" Dumitrești Vrancea
Scoala Gimnaziala Virtescoiu Comuna Virtescoiu Vrancea
Școala Gimnazială Ploscuțeni Ploscuțeni, Comuna Ploscuțeni Vrancea
LICEUL TEORETIC DUILIU ZAMFIRESCU ODOBESTI Vrancea
Scoala Gimnaziala Nanesti- Gradinita Nanesti Nanesti Vrancea
Scoala Primara Costisa Sat Costisa,Comuna Hom= ocea Vrancea
Școala Gimnazială „Mihail Armencea” Adjud Vrancea
Școala Gimnazială „Alexandru Vlahuță” Gugești Gugești Vrancea
Scoala Gimnaziala Ruginesti comuna Ruginesti Vrancea
Scoala Gimnaziala Pufesti Pufesti Vrancea
Scoala Gimnaziala Nr. 3 Focsani Vrancea
Scoala Gimnaziala Homocea Homocea Vrancea
SCOALA GIMNAZIALA GOLESTI VRANCEA GOLESTI Vrancea
SCOALA GIMNAZIALA "EMIL ATANASIU" GAROAFA - GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GAROAFA GAROAFA Vrancea